W Krzanowicach odbyła się debata z seniorami. Policjanci skorzystali z zaproszenia Gminnego Koła Emerytów Rencistów i Inwalidów w Krzanowicach.

Wśród gości nie zabrakło także burmistrza Miasta Krzanowice Andrzeja Strzedully. Tematami przewodnimi debaty „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – Możesz mieć na nie wpływ” były kwestie związane z bezpieczeństwem seniorów, rodzajem oszustw, Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także przybliżenie aplikacji Moja Komenda.

Subskrybuj nasz kanał w serwisie YouTube!

Ponadto stróże prawa wysłuchali opinii zgromadzonych dotyczących bezpieczeństwa w mieście. Moderatorem debaty była asp. Edyta Mazur.
Debatę uroczyście otworzył burmistrz Strzedulla, dziękując jednocześnie wszystkim za udział w projekcie o nazwie ,,Nasz wspólny cel – edukacja dla bezpieczeństwa w Gminie Krzanowice” w ramach programu ,,Razem bezpieczniej – Władysława Stasiaka”.

W imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu insp. Łukasza Krebsa przybył kom. Mirosław Szymański. Towarzyszyli mu raciborscy policjanci w tym asp. Edyta Mazur, asp. szt. Krzysztof Klimek oraz przedstawiciel drogówki mł. asp. Piotr Bednarski.

Aspirant Edyta Mazur na wstępie wyjaśniła, jak funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz jaki jest sposób realizacji zgłaszanych za jej pośrednictwem zagrożeń. Policjantka podkreśliła, że KMZB jest narzędziem prostym w obsłudze i zachęcała słuchaczy do korzystania z niej.

W swoim przemówieniu asp. szt. Krzysztof Klimek zaznaczył, że policjanci mają duże rozeznanie dotyczące niebezpieczeństw występujących w powiecie raciborskim, jednakże informacje, które zostaną przekazane przez mieszkańców na pewno poszerzą ich wiedzę i będą wykorzystane w planowaniu służb.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Instagramie! 

W tym miejscu zaproponował zgromadzonym łatwy i szybki kontakt z odpowiednim dla danego rejonu dzielnicowym. Komendant podkreślił, że udział dzielnicowych w spotkaniach ze społecznością lokalną ma za zadanie przybliżenie funkcji dzielnicowego w społeczeństwie w ramach programu ,,Dzielnicowy bliżej nas”.

Ponadto, przedstawiciel drogówki omówił zagrożenia występujące na drogach, szczególnie te zachodzące w relacjach kierujący – pieszy. Podkreślił, jak ważnym jest to, aby być widocznym na drodze i zachęcił do noszenia elementów odblaskowych, które nawet pięciokrotnie zwiększają widoczność pieszego.

Wizyta zakończyła się dyskusją, podczas której słuchacze przekazywali mundurowym swoje uwagi i sugestie na temat zaobserwowanych zagrożeń oraz dopytywali o sposoby radzenia sobie z nimi zgodne z przepisami.

Warto podkreślić, że bezpieczeństwo mieszkańców powiatu raciborskiego jest priorytetem dla policjantów, jak i władz samorządowych. Dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w organizację debaty oraz mieszkańcom za tak liczne przybycie i aktywne uczestnictwo.

(KPP w Raciborzu)

ZOBACZ TAKŻE