Policjanci z raciborskiej drogówki zatrzymali kolejnych nieodpowiedzialnych kierowców, którzy znacznie przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 38-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego, który pędził 120 km/h w obszarze zabudowanym. Wszyscy kierowcy ponieśli za to konsekwencje – stracili prawo jazdy, a także otrzymali wysokie mandaty i punkty karne.

W miniony weekend kolejni kierujący stracili swoje uprawnienia na 3 miesiące.

W sobotę w Rzuchowie na ulicy Pstrązkiej, 48-letni kierujący audi przekroczył prędkość o 51 km/h. Został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych i 13 punktami karnymi.

Dokładnie tak samo została ukarana 56-letnia mieszkanka Raciborza, która w niedzielę na ulicy Gliwickiej, jechała z prędkością 101 km/h, gdzie dozwolona była prędkość 50 km/h. Ponadto kobieta nie posiadała ważny badań technicznych swojego pojazdu, za co również otrzymała mandat.

Kolejni kierujący z powiatu raciborskiego stracili prawo jazdy

Niechlubnym rekordzistą tego dnia okazał się 38-letni kierujący volkswagenem, który pędził 120 km/ h. Otrzymał on mandat w wysokości 2000 złotych i 14 punktów karnych.

Kolejni kierujący z powiatu raciborskiego stracili prawo jazdy Kolejni kierujący z powiatu raciborskiego stracili prawo jazdy

W piątek w całym kraju były prowadzone działania „prędkość”, jednak, jak widać nadal wielu kierowców w dalszym ciągu nie przestrzega przepisów ruchu drogowego.

(źródło: KPP Racibórz)