Przeprowadzenie audytu i podliczenie wydatków z budżetu miasta, związanych z promocją wizerunku obecnego włodarza Raciborza, a następnie pociągnięcie go do odpowiedzialności finansowej i zwrotu tych środków z majątku prywatnego – to zobowiązanie opozycyjnych komitetów, jakie wybrzmiało dziś (27.03) przed raciborskim ratuszem.  

Radni Razem dla Raciborza oraz przedstawiciele Koalicji 15 października spotkali się z dziennikarzami przed Urzędem Miasta w Raciborzu na krótkiej konferencji prasowej. Zadeklarowali, że w razie zdobycia większości w Radzie Miasta i objęciu stanowiska prezydenta Raciborza przez popieranego przez nich Jacka Wojciechowicza, ich pierwszą decyzją będzie przeprowadzenie audytu i podliczenie wydatków z budżetu miasta i miejskich spółek przeznaczonych na promowanie Dariusza Polowego.

Chodzi o wydatki na promocję w czasie kampanii wyborczej, jak i w trakcie trwania całej kadencji. – Kwota wydatków na, w naszej ocenie, nieuprawnione promowanie kandydata za pieniądze raciborskich podatników, zostanie podana do publicznej wiadomości. A Miasto wystąpi na drodze sądowej o zwrot tych pieniędzy z majątku prywatnego pana Dariusza Polowego – zapewnił M. Kuliga.

Podkreślił, że sprawą zajmą się odpowiednie organy, w tym prokuratura, CBA i RIO. – Pieniądze wykorzystywane w nachalnej propagandzie muszą wrócić do raciborzan, na cele społeczne, do seniorów, na sport – wymienił.

Kuliga przypomniał, że prawo wyborcze nakłada na komitety limity wydatków, a wykorzystywanie środków publicznych do promocji osoby kandydującej narusza, w ich opinii, równość wyborów, jest karygodne i nieakceptowalne. – Nigdy dotąd, przy tak pogarszających się wskaźnikach demograficznych, spadku liczby ludności, nie prowadzono tego typu propagandy – ocenił rajca.