Jaki samochód na taxi wybrać? - TerazRaciborz.pl

Jaki samochód na taxi wybrać?

artykuł sponsorowany     21.04.2022 | 16:57     Komentarze (3)

Instagram Skomentuj

Interesuje Cię praca taksówkarza? To atrakcyjny, choć niełatwy zawód. Jeśli chcesz rozpocząć pracę jako taksówkarz, potrzebny Ci będzie solidny, w pełni sprawny samochód. Jakie auto na taxi wybrać?

Taksówka a przepisy prawa

Najlepszy pojazd na taxi to auto zgodne z wytycznymi zawartymi w stosownych przepisach prawa. O tym, jakie warunki powinien spełniać samochód, stanowi Prawo Przewozowe, Kodeks Drogowy oraz Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z 1995 roku.

Jaki samochód na taxi kupić? Zgodnie z polskim prawem taksówki powinny posiadać odpowiednie wyposażenie oraz spełniać warunki wygodnego i bezpiecznego transportu osób. Taksówki mogą przewozić maksymalnie 9 osób wraz z kierowcą i bagażem. Powinny posiadać minimum dwa miejsca przeznaczone dla pasażerów, a w przypadku taxi bagażowego – przynajmniej jedno. Nie ma natomiast konkretnych wytycznych co do wielkości czy pojemności pojazdu. Ponadto pojazd powinien mieć minimum dwoje drzwi z boku każdego nadwozia, ewentualnie dwoje drzwi po stronie prawej, jedne z tyłu nadwozia i jedne po lewej stronie. Na dachu auta musi znajdować się podświetlony napis „TAXI”.

Jakie auto wybrać na taxi Warszawa?

Wybierając samochód z przeznaczeniem na taxi Warszawa lub inne dowolne miasto, nie musisz kupować auta nowego. Przewożenie ludzi to praca, która wiąże się z bardzo dużą eksploatacją samochodu. Ponadto w kabinach często zdarzają się „wypadki”, np. zabrudzenie siedzisk, oblanie ich napojami, zniszczenie przez zwierzęta itp. Piękne, nowe auto wprost z salonu szybko straciłoby więc swój urok. Dlatego też najlepiej zdecydować się na dobrej klasy pojazd z drugiej ręki.

Jakie używane auto na taxi kupić? Wybierając solidne, a przy tym tanie taxi, weź pod uwagę kilka parametrów. Dobre auto powinno być mało awaryjne i wytrzymałe. Pojazd musi być również bezpieczny i w dobrym stanie technicznym, potwierdzonym stosownym zaświadczeniem ze stacji diagnostycznej. Powinien też cechować się niskim spalaniem podczas jazdy po mieście. Podróże w godzinach szczytu wiążą się z emisją znacznych ilości spalin do atmosfery. Niskie spalanie jest zatem ważne nie tylko ze względów finansowych (niższe spalanie to mniejsze zużycie paliwa, a tym samym oszczędności pieniężne), ale również stanowi wyraz troski o powietrze i środowisko.

Najlepiej, aby w aucie była zamontowana sprawna klimatyzacja. Na komfort jazdy pasażerów może wpływać automatyczna skrzynia biegów, dlatego warto zastanowić się nad zakupem auta z automatem, choć nie jest to konieczne.

Jaki samochód na taxi? Opinie

W rankingach kierowców taksówek na najlepszy samochód do transportu osób znaleźć można takie marki jak Toyota, Renault, Fiat, Citroen i Mercedes. To polecane modele w przypadku, gdy zastanawiasz się, jakie auto na taxi do 20 tys. złotych kupić. Jaki samochód na taxi opinie są różne. W tej cenie z powodzeniem znajdziesz różne samochody sprawdzonych marek, które świetnie sprawdzą się jako taxi. Jeśli jednak dysponujesz wyższą kwotą, możesz zdecydować się na niezawodne BMW serii 5, Audi A6, Mercedesa klasy E, Volkswagena Passata czy Peugeoty.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (3)

 1. Michał  

  22.04.22 | 09:10

  Każdy się sprawdzi

 2. Janek  

  22.04.22 | 15:34

  Sam jeżdżę priusem. Hybryda to dobre auto na taksówkę, bo mało pali.

 3. Ixat  

  9.08.23 | 12:39

  Jprd jaki artykuł. A jakie silniki?
  Jakie modele?🤣😅🤣

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapoznaj się z regulaminem