Kryminalni raciborskiej komendy zatrzymali 45-latka podejrzanego o usiłowanie wymuszenia rozbójniczego. Podejrzany usłyszał zarzut w warunkach recydywy. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. 

Na początku kwietnia raciborscy policjanci odebrali zgłoszenie o wymuszeniu rozbójniczym. Na ulicy Armii Krajowej w Raciborzu 45-latek groził, kopał i uderzał po twarzy dwóch mężczyzn. Od jednego z nich zażądał pieniędzy. Poszkodowany nie posiadał przy sobie żadnej gotówki dlatego agresor odpuścił i oddalił się z miejsca.

Policjanci pracujący nad sprawą ustalili tożsamość sprawcy, a jego zatrzymanie było kwestią czasu. Kilka dni później mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. 45-latek usłyszał zarzut, usiłowania wymuszenia rozbójniczego.

Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności, ale w warunkach recydywy może być ona zwiększona o połowę.

(źródło: KPP Racibórz)