Dziś (9.04) rano na placu zabaw przy ulicy Mysłowickiej w Raciborzu znaleziono ciało mężczyzny. Jak informuje nas oficer prasowa policji, to 46-letni raciborzanin.

Zwłoki ujawniono przy huśtawce, na miejsce od razu wezwano patrol policji, który zabezpieczył teren. Policja na ten moment nie udziela więcej informacji. Nie podaje też, czy do śmierci raciborzanina mogły przyczynić się osoby trzecie. Ciało zabezpieczono do sekcji. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Raciborzu.

AKTUALIZACJA (godzina 10:20)

Państwowa Straż Pożarna w Raciborzu poinformowała natomiast, że w poniedziałek o godzinie 5:28 jeden zastęp z JRG interweniował na ul. Mysłowickiej w Raciborzu w sprawie „zgłoszenia o próbie samobójczej”. – Po dojeździe na miejsce zdarzenia oraz wstępnym rozpoznaniu potwierdzono zgłoszenie. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca oraz odcięciu zwłok na prośbę policji. Ze względu na stężenie pośmiertne odstąpiono od udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy – czytamy w raporcie przesłanym do mediów.