Policjanci z wydziału prewencji raciborskiej komendy, dzięki zgłoszeniu od świadka, zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Nieodpowiedzialny mężczyzna spowodował zdarzenie drogowe i próbował uciekać. Miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Grozi mu wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet do 3 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło na ulicy Kozielskiej w Raciborzu. Kierujący volkswagenem stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi, uderzając w dwa zaparkowane prawidłowo pojazdy. Mężczyzna zaczął oddalać się pieszo z miejsca. Świadek zdarzenia zadzwonił do właściciela jednego z zaparkowanych pojazdów, który już po chwili był na miejscu i zauważył mężczyznę, który próbował uciekać.

Spowodował kolizję i próbował uciec! Był pod wpływem alkoholu

Spowodował kolizję i próbował uciec! Był pod wpływem alkoholu

Natychmiast ruszył za nim, informując telefonicznie oficera dyżurnego, gdzie się aktualnie znajdują. Dyżurny raciborskiej komendy natychmiast skierował tam patrol prewencji, który zatrzymał mężczyznę. Sprawcą zdarzenia okazał się, 56-letni mieszkaniec Raciborza. Mężczyznę przebadano na zawartość alkoholu. Miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali 56-latkowi prawo jazdy, a za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

To kolejny przypadek, gdzie dzięki pomocy i reakcji świadków został zatrzymany nietrzeźwy kierowca. Dziękujemy!

Bez wątpliwości wzorowa postawa świadka pomogła uniknąć potencjalnego zagrożenia na drodze. To kolejny przypadek, gdzie dzięki pomocy i reakcji innych osób został wyeliminowany z ruchu drogowego nietrzeźwy kierowca. Dziękujemy za wzorową obywatelską postawę to kolejny przykład działania w myśl kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz”

(źródło: KPP Racibórz)