W swoich książkach morduje zawsze z przymrużeniem oka i uśmiechem na twarzy! Gościem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu, w ramach Tygodnia Bibliotek, będzie Alek Rogoziński – autor powieści kryminalnych i obyczajowych, w tym wydanej w kwietniu książki „Miłość aż po grób”. Spotkanie odbędzie się w piątek 10 maja.

Alek Rogoziński – z zawodu dziennikarz, z pasji twórca kryminałów. Znany z łączenia klasycznych intryg detektywistycznych z dużą dawką czarnego humoru. Przez lata związany z mediami. Zadebiutował w marcu 2015 roku kryminałem „Ukochany z piekła rodem”, zdobywając 1-sze miejsce na liście bestsellerów kryminalnych EMPIK.com. Kolejną 1-szą pozycję zdobył w 2022 roku w kategorii literatura obyczajowa dzięki powieści „Przeklęta szkatułka”. Wielokrotnie nagradzany w plebiscycie „Zbrodnia z przymrużeniem oka”. W 2022 roku sprzedano prawa do ekranizacji jego powieści „Skradziony klejnot”. W sumie książki Rogozińskiego rozeszły się w łącznym nakładzie prawie 1 miliona egzemplarzy. 

Uwielbia literaturę kryminalną i historyczną (zwłaszcza dotyczącą epoki Cesarstwa Rzymskiego), jest uzależniony od dobrych seriali, gier karcianych i planszowych, włoskiej i francuskiej kuchni, „Ptasiego Mleczka” i herbaty earl-grey oraz ma dwa życiowe hobby: muzykę i podróże. Jego marzeniem jest objechać cały świat, a na stare lata zamieszkać na jednej z wysp Morza Śródziemnego. A tam już tylko pisać, i pisać, i pisać, i pisać…

Spotkanie odbędzie się w piątek 10 maja o godz. 18.00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12. Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!

(źródło: MiPBP w Raciborzu)