37 – letni kierujący znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Urządzenie do pomiaru wykazało, że jechał z prędkością ponad 116 km/h, w obszarze zabudowanym. Na 3 miesiące będzie musiał pożegnać się z prawem jazdy.

W piątek na ulicy Gliwickiej w Raciborzu policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej, kierowcę, który w rażący sposób przekroczył dozwoloną prędkość. Urządzenie do pomiaru wykazało, że jechał z prędkością 116 km/h w obszarze zabudowanym.

Drogowego recydywistę spotkała surowa kara

Za taką jazdę przepisy kodeksu wykroczeń przewidują grzywnę w kwocie 2000 złotych i 14 punktów karnych. W wyniku sprawdzenia historii popełnionych wykroczeń drogowych przez kierującego pojazdem bmw w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że wykroczenie rozpatrywane będzie pod kątem przekroczenia prędkości w warunkach tzw. recydywy. Oznacza to, że kierujący musi się liczyć z grzywną 2 razy większą, w tym wypadku w wysokości 4000 złotych. Ponadto policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na trzy miesiące.

Jak to jest z tą recydywą? Wyjaśniamy:
– Popełnienie wykroczenia z pewnych kategorii dwukrotnie w ciągu dwóch lat, skutkuje podwójną kwotą mandatu.
– Zastosowanie podwójnej kwoty grzywny występuje w przypadku najbardziej poważnych wykroczeń, skutkujących znacznym, wysokim zagrożeniem bezpieczeństwa ruchu drogowego.

(źródło: KPP Racibórz)