Zasłony to jedna z najważniejszych dekoracji wnętrz. Ma ogromny wpływ na charakter aranżacji, a jednocześnie zachwyca praktycznością. Co warto wiedzieć o zasłonach? Jakie zasłony do domu wybrać?

Zasłony w aranżacji wnętrz – co warto wiedzieć?

Trudno przecenić rolę, jaką zasłony odgrywają w aranżacji wnętrz. Mogą być piękną alternatywą dla rolet i żaluzji. Zaciemniają wnętrze, a jednocześnie sprawiają, że jest przytulniejsze. Zasłony możesz powiesić na podwójnym karniszu. Takie rozwiązanie sprawdza się, kiedy chcesz uzupełnić zasłonę o firanę.

Obie tekstylne dekoracje spełniają inne funkcje. Firana, np. zwiewna z woalu, osłania wnętrze przed sąsiadami, a jednocześnie umożliwia przenikanie naturalnego światła. Zasłona pozwala z kolei na zaciemnienie wnętrza. Jeśli szukasz zasłony do sypialni, wybierz tę, której stopień zaciemniania sięga 80%, a nawet 90%. W pokoju dziennym, o ile nocą nie odgrywa dodatkowej roli sypialni, możesz zawiesić efektowne zasłony do salonu, które uszyto z cieńszego materiału. Więcej o tym, jakie zasłony najlepiej wybrać do pokoju dziennego, przeczytasz w artykule, który znajdziesz pod adresem: https://www.fashionportal.pl/jakie-zaslony-sprawdza-sie-najlepiej-w-twoim-salonie/.

Jak wybrać zasłonę do domu? Poradnik aranżacyjny

Materiał, kolor i wzory na zasłonie mają ogromny wpływ na aranżację wnętrza. Najpopularniejsze rodzaje zasłon do okien to zasłony na metalowych przelotkach, zasłony na taśmie i zasłony na szelkach. Ogromnym atutem tych pierwszych jest łatwość zasłaniania i odsłaniania okien, bo przelotki łatwo przesuwają się po karniszu. Taki typ zasłon najlepiej sprawdza się w minimalistycznych wnętrzach w stylu nowoczesnym lub pofabrycznym. Inaczej jest z zasłonami na taśmie. Klasyczna forma jest jak znalazł do wnętrz w stylu francuskim, glamour czy angielskim. Z kolei we wnętrzach boho lub skandynawskich wymarzona jest jasna zasłona na szelkach.

Warto zwrócić również uwagę na gramaturę materiału. Im gęstszy splot, tym zasłona lepiej zaciemnia wnętrze, a jednocześnie jest cięższa. Ta cecha jest szczególnie istotna, jeśli planujesz odświeżenie wystroju pokoju o niewielkim metrażu. W małym wnętrzu zrezygnuj z grubych zasłon. Pamiętaj również, że zasłony jasne i pozbawione wzorów optycznie powiększają wnętrze. Misterne upięcia zasłon za pomocą efektownych i praktycznych pasów do upinania to dobry wybór w dużych salonach.

Chcesz wiedzieć więcej o tym, jaki materiał na zasłony sprawdzi się w Twoim domu? Kliknij link: https://radiokolor.pl/polecamy/r/726/jaki-material-na-zaslony-wybor-odpowiedniej-tkaniny.

Zasłony do domu – pomysł na szybką metamorfozę wnętrza

Zasłona okienna jest jednym z tych dodatków tekstylnych, których wymiana ma moc odświeżania wnętrza. Warto wybrać się na wnętrzarskie zakupy, kiedy zmienia się pora roku albo czujesz, że potrzebujesz aranżacyjnych nowości do sypialni lub salonu. O tym, jak za pomocą zasłon łatwo odświeżyć wystrój pokoju dziennego, przekonasz się, czytając jeden z wielu artykułów na ten temat. My polecamy tekst, który jest dostępny pod adresem: https://twojeradio.fm/odswiezamy-salon-czyli-jakie-zaslony-do-salonu-wybrac.html.

W przeprowadzeniu szybkiej metamorfozy tak naprawdę ogranicza Cię tylko własna wyobraźnia – wybór zasłon do domu w sklepach internetowych przyprawi Cię o pozytywny zawrót głowy. Chcesz rozjaśnić sypialnię w stylu glamour? Welwetową zasłonę skąpaną w graficie zamień na pudroworóżową z metalizowanym nadrukiem. A może szukasz zasłony do pokoju nastolatki? Jeśli Twoja córka nie gustuje już w dziewczęcych kwiatach, ale pokochała dalekie podróże, zamień stare zasłony na te uszyte z materiału w tropikalny deseń. Palmy, papugi lub tukany będą idealne.

W tym miejscu warto zapoznać się także z ofertą od Meble Metalowe Melmet

(artykuł sponsorowany)