Jak co roku raciborscy policjanci dbali o bezpieczeństwo w trakcie długiego majowego weekendu. Dziesiątki policjantów każdego dnia, przez całą dobę czuwało nad bezpieczeństwem wszystkich mieszkańców. 

W trakcie trwających działań „Bezpieczny weekend” raciborscy policjanci przez całą dobę dbali o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców. Każdego dnia policyjne patrole sprawdzały zachowania kierujących na drogach powiatu raciborskiego.

Przedmiotem szczególnej kontroli był stan trzeźwości kierowców. Jak wszyscy dobrze wiemy pijani za kierownicą, to ogromne niebezpieczeństwo dla wszystkich, którzy znajdują się na drodze. Niestety mimo wielu apeli policjantów, nadal zdarzają się osoby, które decydują się na jazdę pod jego wpływem.

W trakcie kilkudniowych działań raciborscy mundurowi sprawdzili stan trzeźwości blisko 800 kierowców, w tym zatrzymali 12 pod wpływem alkoholu. Ponadto policjanci przeprowadzili 260 interwencji, w tym 31 domowych.

Pomimo zakończenia długiego majowego weekendu nadal apelujemy do wszystkich użytkowników dróg, zarówno tych zmotoryzowanych, jak i tych niechronionych o ostrożność, rozsądek, a także rozwagę. Zwracamy się również do motocyklistów, by podróżowali bezpiecznie, zgodnie z przepisami, a nadmierna prędkość i brawura nie stały się przyczyną kolejnej tragedii. Niestety, nie wszyscy pamiętają o zasadach bezpieczeństwa. Bardzo ważna jest na drogach zasada ograniczonego zaufania w stosunku do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

(źródło: KPP Racibórz)