Do 5 lat więzienia grozi obywatelom Czech za dokonywanie kradzieży sklepowych na terenie naszego powiatu. 21-latek i 24-latka kradli artykuły spożywcze, alkoholowe i drogeryjne w różnych sklepach. Wartość skradzionego towaru to blisko 4000 złotych.

W poniedziałek dyżurny raciborskiej komendy odebrał zgłoszenie, że w jednym ze sklepów na terenie miasta doszło do kradzieży sklepowej, a sprawcy zostali ujęci przez pracowników sklepu.

Przestępczy duet zatrzymany za liczne kradzieże

Przestępczy duet zatrzymany za liczne kradzieże

Na miejscu policjanci zastali kobietę i mężczyznę, którzy dokonali kradzieży sklepowej. Okazało się, że para pakowała artykuły spożywcze, alkoholowe i drogeryjne do wózka dziecięcego i nie wzbudzając podejrzeń, chciała opuścić sklep. 21-latek i 24-latka zostali zatrzymani przez pracowników sklepów, którzy poinformowali policję. Wartość skradzionego towaru to ponad 900 złotych.

Obywatele Czech zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. W toku czynności policjanci ustali, że to nie jest jedyna ich kradzież.

Przestępczy duet w ciągu kilku dni dokonywał kradzieży w kilku sklepach na terenie Raciborza. Wartość skradzionego towaru to blisko 4000 złotych.21-latek i 24- latka usłyszeli już zarzuty. Za kradzież grozi im nawet do 5 lat więzienia.

(źródło: KPP Racibórz)