„Wyszedłem tylko po chleb i kilka rzeczy, a wydałem 50 zł” – takie relacje ze sklepowych przygód coraz mniej dziwią, gdy padają w rodzinnych czy przyjacielskich kręgach. Ceny stale rosną, a domowe budżety coraz mocniej odczuwają tego skutki.

W obliczu tych wyzwań szukasz dodatkowych źródeł finansowania? Potrzebujesz szybkiej gotówki? Sprawdź, jak temu zaradzić dzięki szybkiej pożyczce przez internet.

Szybka pożyczka przez internet – kto może skorzystać?

Z pożyczki online może korzystać każda osoba legitymująca się dowodem osobistym i posiadająca jakiekolwiek udokumentowane źródło dochodu. Dlatego niezależnie od tego, czy obowiązuje Cię umowa o pracę, zlecenie, o dzieło czy Twój główny dochód stanowi emerytura, renta, czy jakiekolwiek świadczenie dodatkowe, możesz skorzystać z pożyczki. 

Najprostszym sposobem na złożenie wniosku jest wykorzystanie w tym celu formularza online dostępnego na stronie internetowej pożyczkodawcy. Krótki proces zawsze zaczyna się od wyboru kwoty pożyczki oraz okresu obowiązywania umowy. W tym miejscu jasno określone są także szczegóły pożyczki takie jak: wysokość prowizji, planowane odsetki, wysokość raty, a także całkowita kwota spłaty. 

Drugi krok stanowi wypełnienie wniosku o pożyczkę online. W tym celu w formularzu należy podać dane osobowe widniejące na dowodzie osobistym oraz dodatkowe informacje jak np. numer telefonu, adres e-mail czy numer rachunku bankowego. 

Po przesłaniu wniosku rozpoczyna się procedura weryfikacji oraz oceny zdolności kredytowej. Pieniądze mogą znaleźć się na Twoim koncie nawet po 15 minutach od przesłania wniosku.  

Zalety i wady szybkiej pożyczki online

Szybka pożyczka przez internet, choć coraz chętniej wykorzystywana jako forma doraźnego poszerzenia domowego budżetu, jak każde zobowiązanie finansowe ma zarówno zalety, jak i wady. 

Zalety:

  • Szybkość – to niewątpliwie jeden z największych plusów pożyczki online. Szybkie wypełnienie wniosku online i krótki czas oczekiwania na przelew są szczególnie ważne, gdy potrzebujesz gotówki „na wczoraj”. 
  • Wygoda – robisz zakupy online, płacisz rachunki przez internet? Skoro tak to, po co wychodzić z domu po pożyczkę? Wygodny formularz online to odpowiedź na przyzwyczajenia wszystkich, którzy cenią sobie wygodę i elastyczność.
  • Minimum formalności – nikt nie lubi wypełniania dziesiątek stron papierowych dokumentów, dlatego do skorzystania z oferty pożyczki online nie są wymagane żadne tego typu działania. 

Wady:

  • Ograniczona kwota – znaczącą wadą dla niektórych może być ograniczona kwota pożyczki. Ta może wynosić od 300 do 3000 zł co dla większości będzie zapewne wystarczające, ale jeśli Twoje wydatki przekraczają te progi, konieczne może okazać się znalezienie innych sposobów. 

Szukasz szybkiej pożyczki przez internet? Skorzystaj z oferty Feniko i zapewnij sobie dodatkowe finansowe możliwości. 

(artykuł sponsorowany)