Okres jesienno-zimowy wymaga tego, by w naszej garderobie zawitały cieplejsze ubrania. Zdecydowany must-have to odpowiednio dobrane okrycie na chłodne dni. Piękny płaszczyk to marzenie każdej kobiety, ale żeby dobrze w nim wyglądać, ważne jest, by odpowiednio dobrać jego długość.

Dwa parametry, które decydują o wszystkim

Odpowiednio dobrane damskie płaszczyki jesienne stanowią bardzo ważny element każdej kreacji w chłodniejsze dni. Dlatego kwestia wyboru odpowiedniego modelu jest kluczowa, by dobrze w nim wyglądać. W tym zakresie będziemy mieli dwa główne wyznaczniki, którymi należy się kierować w trakcie zakupów, a mianowicie nasza sylwetka i wzrost. Te dwa parametry będą decydowały o tym, jaki płaszcz będzie najlepiej na nas leżał.

Twoja figura wie lepiej

Typów sylwetki mamy kilka, a każdy ma charakterystyczne cechy, które będą decydowały o wszystkim. Kobiety o kształcie jabłka zdecydowanie powinny wybierać płaszcze długości midi – ważne, żeby nie były za krótkie. Na dłuższe okrycia powinny stawiać kobiety o figurze gruszki. Z kolei panie o kształcie klepsydry mogą pozwolić sobie na każdą długość. W kwestii sylwetki nie tylko długość płaszcza ma znaczenie, ale też wszelkiego rodzaju zwężenia i poszerzenia, dlatego klepsydra czy kolumna powinny w talii mieć zwężenie podkreślone na przykład paskiem, czego jabłko z kolei powinno się stanowczo wystrzegać.

Długość płaszcza według wzrostu

Kwestia figury jest dość złożona i indywidualna, może być też trudna do określenia, jeśli mamy problem z nazwaniem naszych kształtów. Wtedy najlepszym sposobem jest kierować się wzrostem. Jest to metoda prostsza, która jasno mówi o tym, jaka długość płaszcza komu pasuje. Jeśli jesteś niska, zdecydowanie unikaj długich płaszczy. Niewysokie osoby powinny nosić okrycia nie dłuższe niż do kolan, ponieważ długość okrycia będzie znacząco wpływać na wizualny odbiór ich wzrostu. Jeśli płaszcz będzie za długi, będą wydawały się jeszcze niższe. Z kolei osoby o średnim wzroście mogą nosić krótkie płaszcze, ale też takie już za kolano. W najlepszej sytuacji są wysokie kobiety, które nie muszą ograniczać się w tej kwestii — każda długość będzie im świetnie pasować.

Połącz obie metody i ciesz się dopasowanym płaszczem!

Długość płaszcza ma znaczenie – bardzo wpływa na postrzeganie naszej figury i naszego wzrostu, dlatego nimi powinniśmy się kierować, by wybrać odpowiednie okrycie dla siebie. Możemy stosować zasady określone dla postępowania w przypadku określonej sylwetki albo kierować się tylko wzrostem, choć nie będzie to całkowicie dobre podejście. Kobiety, które chcą dobrze się czuć i wyglądać w swoim jesiennym płaszczyku, powinny poznać wskazówki dotyczące ich kształtów i połączyć obie metody dopasowywania długości płaszcza. Skoro figura i wzrost mają wpływ na to, jak ubrania na nas wyglądają, warto brać oba te aspekty pod uwagę przy wyborze odzieży, a w tym wypadku płaszczów. W ofercie sklepu cudmoda.pl znajdziemy bogatą kolekcję damskich płaszczyków jesiennych dopasowanych do różnych figur i wzrostu.

(artykuł sponsorowany)