„Karty z historii Polski” – to tytuł nowej wystawy, której wernisaż odbędzie się w poniedziałek 11 listopada o godz. 14.00 (wstęp wolny) w sali żyrandolowej na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

To odkrywanie dziejów od średniowiecza aż po czasy II wojny światowej. To swoista lekcja patriotyzmu, przypominająca także nasz lokalny wkład w odzyskanie upragnionej wolności. Wystawa to upamiętnienie 100-lecia odzyskania niepodległości, którą to rocznicę obchodziliśmy w 2018 roku. Co zobaczymy?

Nowa ekspozycja, w ramach działań powiatowych dla mieszkańców i gości, zorganizowana została przez Powiatowe Muzeum Ziemi Głubczyckiej i Zamek Piastowski w Raciborzu. To kolejne wydarzenie jakie przygotowaliśmy w 2019 roku, w ramach obchodów 10-lecia Agencji na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Zobaczyć będzie można m. in.:
– repliki zbroi, wykonane przez raciborskiego płatnerza Roberta Stefanowskiego;
– repliki mundurów wojskowych z okresu napoleońskiego i pierwszej połowy XX wieku ze zbiorów Roberta Galary;
– kolekcję polskich pojazdów pancernych z okresu kampanii wrześniowej, wykonanych przez raciborzanina Andrzeja Beracza.

Na zwiedzanie zapraszamy od poniedziałku do piątku od 9.00 do 16.00 a w soboty i niedziele od 10.00 do 18.00. Wstęp po wykupieniu biletu w Punkcie Informacji Turystycznej – parter (budynek bramny).

Zwiedzanie co pełną godzinę z przewodnikiem. Zainteresowane grupy prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny +48 32 700 60 52 lub e-mailowy: promocja@zamekpiastowski.pl. Już dziś serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tym niecodziennym wydarzeniu. Tego nie można przegapić!

(Grzegorz Nowak/Agencja Zamek)

ZOBACZ TAKŻE