Zgodnie z decyzją rządu, wszystkie filie i oddziały Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu nadal są nieczynne. Czy czytelnicy powinni obawiać się kar za przetrzymane zbiory? Co z zamówieniami i rezerwacjami? I dlaczego warto zostać w domu z biblioteką?!

Od 12 marca wszystkie filie i oddziały Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu są nieczynne. Czytelnicy dopytują, co z terminem zwrotu wypożyczonych książek, filmów, gier planszowych i innych zbiorów?

– Prosimy nie obawiać się kar! Terminy zwrotu wszystkich zbiorów przypadające na okres zamknięcia oraz terminy ważności zamówień i rezerwacji we wszystkich filiach zostały przesunięte aż do 10 maja – informuje Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP w Raciborzu.

Mimo tego, że biblioteka jest zamknięta, bibliotekarze pozostają w stałym kontakcie ze swoimi czytelnikami!

Codziennie na fanpage biblioteki – www.facebook.com/biblrac zamieszczane są ciekawe artykuły ze świata literatury, konkursy i quizy z nagrodami, nagrania z bajkami dla najmłodszych czy propozycje prostych zajęć plastycznych.

CZYTAJ TEŻ: #zarażamyKULTURĄ. Poznaj szczegóły nowej inicjatywy RCK!

Swoje fanpage utworzyły także niektóre oddziały i filie biblioteczne: Eureka- Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży: www.facebook.com/eurekaraciborz; biblioteka na Ostrogu: www.facebook.com/f2ostrog oraz biblioteka przy ul. Żorskiej: www.facebook.com/f8zorska.

Również niektóre z zaplanowanych wydarzeń przenoszą się do Internetu! Już wkrótce, za pośrednictwem Facebooka, najmłodsi czytelnicy będą się mogli spotkać w Klubie Malucha a rodzice wziąć udział w warsztatach „Małe skrzydła-jak wychować szczęśliwego i uważnego człowieka”, które poprowadzi Patrycja Chomiczewska.

(oprac. wk, źródło: MiPBP w Raciborzu)

Nie przegap najważniejszych artykułów!
Kliknij OBSERWUJ TerazRaciborz.pl na Google News!

ZOBACZ TAKŻE: