Pod hasłem #zarażamyKULTURĄ Raciborskie Centrum Kultury każdego dnia proponuje codzienną dawkę kultury w pigułce.

Wszystko rozgrywa się na: www.facebook.com/RaciborskieCentrumKultury i stronie www.rck.com.pl .To tutaj udostępniamy propozycje muzyczne, literackie, filmowe, teatralne, plastyczne (i wiele, wiele innych).  

W telegraficznym skrócie przedstawiamy Wam, co do tej pory przygotowaliśmy! 

W naszym Nadzwyczajnym Klubie Płytowym poznaliśmy już utwory zespołów takich jak Derek and The Dominos, CREAM i The Doors. 

www.rck.com.pl/n/site/index/358–zarazamykultura/359-klub–plytowy.html 

Pokazaliśmy co można zrobić w domu z pociechami: od wieczorynki z Teatrem Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego, przez tworzenie witraży, po zabawy z masami plastycznymi DIY. Nie ograniczaliśmy się w niczym – kuchnia też była nasza! A tyle jeszcze do zrobienia!

www.rck.com.pl/n/site/index/358–zarazamykultura/361-z-dziecmi-w-domu.html 

W kąciku teatralnym odpowiedzieliśmy na pytania „po co jest teatr?” i „dlaczego warto odwiedzić Gardzienice?”, wkrótce zaproponujemy jedną z najsłynniejszych tragedii Szekspira i to w Teatrze Telewizji.

www.rck.com.pl/n/site/index/358–zarazamykultura/362-taeatralnie-.html 

Kino PRZEMKO poleciło pierwszą część filmów godnych uwagi: „Lautrec” w reżyserii Rogera Planchona, „Zimną Wojnę” Pawła Pawlikowskiego oraz „Parasite” Bong Joon-ho.

www.rck.com.pl/n/site/index/358–zarazamykultura/363-kino-przemko-poleca.html 

Wraz ze „Śmieciowym ZRÓB TO SAM” przygotowaliśmy świecę wyglądającą i pachnącą jak aromatyczne latte o poranku, a maleńkimi kroczkami zbliżając się do Świąt Wielkiej Nocy, podsuniemy jeszcze trochę inspiracji np. na królikowo – zajączkowe ozdoby.

www.rck.com.pl/n/site/index/358–zarazamykultura/364-smieciowe–quot-zrob-to-sam-quot-.html 

Bez ruszania się z kanapy zaproponowaliśmy spacer po znanych muzeach, a także wspomnienie lata – czyli przedstawienie RCK „Zaklęty Łabędź”.

www.rck.com.pl/n/site/index/358–zarazamykultura/365-z-kanapy.html 

Do czytania – Almanach Prowincjonalny nie bez przyczyny polecił dzieło kolumbijskiego Noblisty Gabriela Garcii Marqueza: „Miłość w czasach zarazy”. 

www.rck.com.pl/n/site/index/358–zarazamykultura/366-ap-proponuje.html 

To jeszcze nic! Dotarliśmy do raciborskiego młodego pokolenia muzyków: echø’, Alge’aters i No Smiley ! Ich trzeba po prostu posłuchać!

www.rck.com.pl/n/site/index/358–zarazamykultura/367-rock-up-i-nie-tylko.html 

Przekroczyliśmy granice! Wybraliśmy się w muzyczną podróż, do bliskiego regionu morawsko-śląskiego, skąd pochodzi młody pianista, kompozytor, aranżer Tomáš Kačo. Wysłuchaliśmy jego koncertu z Los Angeles – „na żywo”.

www.rck.com.pl/n/site/index/358–zarazamykultura/368-z-pogranicza.html 

Nie zapomnieliśmy też o grupach działających przy naszym Centrum Kultury. Mają one mnóstwo pomysłów na to jak „nie wyjść z formy”…i z domu!

To tylko garstka naszych pomysłów na „kulturę w kapciach” – czyli taką bez wychodzenia z domu! Chcecie więcej? Zapraszamy na nasze strony!

Śledźcie nas i przekonajcie się ile jeszcze ciekawych rzeczy możecie odkryć.

Wciąż jesteśmy do Waszej dyspozycji pod numerem telefonu 32 412 32 40 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00.

(oprac. wk, źródło: RCK)

Nie przegap najważniejszych artykułów!
Kliknij OBSERWUJ TerazRaciborz.pl na Google News!

ZOBACZ TAKŻE: