Zgodnie z decyzją rządu, w dniach 12-25 marca wszystkie filie i oddziały Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu będą nieczynne. Czy czytelnicy powinni obawiać się kar za przetrzymane zbiory? Co z zamówieniami i rezerwacjami?

W trosce o bezpieczeństwo publiczne i w związku z potencjalnym zagrożeniem związanym z koronawirusem, zgodnie z decyzją rządu z dnia 11 marca, biblioteka zostaje zamknięta dla czytelników.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Instagramie! 

Również wszystkie wydarzenia z udziałem publiczności zaplanowane w tych dniach również zostają odwołane. O nowych terminach biblioteka będzie informować na bieżąco za pośrednictwem kanałów informacyjnych.

Jednocześnie bibliotekarze uspokajają czytelników – terminy zwrotu wszystkich zbiorów (przypadające na okres zamknięcia) oraz terminy ważności zamówień i rezerwacji we wszystkich filiach zostaną przesunięte do 1 kwietnia.

Subskrybuj nasz kanał w serwisie YouTube!

Dziś, 11 marca, biblioteka działa jeszcze według harmonogramu a czytelnicy oddziałów i filii bibliotecznych mogą wypożyczać dwa razy więcej zbiorów. 

(oprac. wk, źródło: MiPBP w Raciborzu)

Nie przegap najważniejszych artykułów!
Kliknij OBSERWUJ TerazRaciborz.pl na Google News!

ZOBACZ TAKŻE: