15 marca w Ustroniu miał miejsce tragiczny w skutkach wypadek drogowy z udziałem czterech pojazdów. W zdarzeniu zginął kierowca osobowego mercedesa. Ranna w wypadku kobieta została przewieziona do szpitala – podaje cieszyńska policja. 

Jak informuje m.in. TVN24, radio RMF FM czy portal Onet.pl, w wypadku zginął Damian Ogrodowski, znany biznesmen z powiatu rybnickiego, specjalizujący się w inwestycjach drogowych w naszym regionie, w tym w powiecie raciborskim.

Przedsiębiorca wspierał też finansowo żużel. Tak w mediach społecznościowych pożegnał tragicznie zmarłego żużlowiec Robert Chmiel:

Komunikat Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie: 

Kilka minut po godzinie 11 służby ratownicze otrzymały informacje o bardzo poważnym zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej DW 941 w Ustroniu Nierodzimiu na pasach ruchu w kierunku Wisły. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia policjantów wynika, że kierujący osobowym mercedesem mężczyzna z nieustalonych przyczyn nie zatrzymał się i wjechał z dużą prędkością w naczepę-wywrotkę ciągnika renault. W wyniku siły uderzenia mercedesa, renault z naczepą uderzył w znajdującą się przed nim toyotę, a ta następnie w samochód MAN, który zatrzymał się przed sygnalizacją świetlną. W wyniku tego wypadku do szpitala została przewieziona kierująca toyotą kobieta. Mężczyzna, który był w mercedesie, zginął na miejscu.

Czytaj też: Wypadek w Bieńkowicach. Poszkodowany motorowerzysta

Przez kilka godzin, dokładnie do 17.30, na tym odcinku drogi zablokowane były pasy ruchu w kierunku Wisły. Wyznaczone zostały objazdy, a ruchem kierowali mundurowi. Policjanci ruchu drogowego oraz grupy dochodzeniowo-śledczej wykonując czynności procesowe w miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora, zabezpieczyli ślady, wykonali dokumentację fotograficzną i ustalili świadków. Teraz przedmiotem prowadzonego śledztwa jest szczegółowe wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

Zobacz także: Tragedia w Roszkowie. Prokuratura: Zabójstwo upozorowane na nieszczęśliwy wypadek

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie ostrożności na drodze, a szczególnie dostosowanie prędkości nie tylko do warunków atmosferycznych, ale też do tych związanych z natężeniem ruchu. – Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie zdrowego rozsądku na drodze i bezwzględne respektowanie obowiązujących przepisów, ponieważ łamiąc je, ryzykujemy życiem i zdrowiem swoim, swoich pasażerów oraz innych uczestników ruchu – czytamy w komunikacie.

(KPP Cieszyn)

Tragiczny wypadek w Ustroniu. Zginął biznesmen realizujący inwestycje m.in. w powiecie raciborskim

Tragiczny wypadek w Ustroniu. Zginął biznesmen realizujący inwestycje m.in. w powiecie raciborskim

Tragiczny wypadek w Ustroniu. Zginął biznesmen realizujący inwestycje m.in. w powiecie raciborskim

Chcesz wiedzieć więcej o najważniejszych wydarzeniach w okolicy? Przejdź na stronę główną portalu terazraciborz.pl  albo obserwuj nas w Google News.