Gry wideo od wielu lat zyskują na popularności i stają się fenomenem naszych czasów. Nie dziwi więc, że współczesne biblioteki, stale powiększające swoją ofertę kulturalną, sięgają po konsole nowej generacji. 

Raciborska biblioteka idzie z duchem czasu i fanom nowych technologii proponuje konsole Xbox One oraz PlayStation 4. 

Gracze mogą wygodnie rozsiąść się w fotelach i zagłębić w świat gier na dużym ekranie, a także uczestniczyć w interaktywnych rozgrywkach i zabawach z technologią Kinect.

Czytaj też: Darmowy dostęp do LEGIMI. Biblioteka ma do rozdania ostatnie kody!

Niekwestionowanym przebojem jest „Minecraft”, który pozwala grać w  dwóch trybach: budowania i przetrwania. Świetna zabawa zarówno dla najmłodszych, jak i młodzieży oraz dorosłych rozwijająca wyobraźnię i umiejętności architektoniczne dająca graczom wiele satysfakcji.

Inną grą, bardzo popularną wśród użytkowników EUREKI jest „Just Dance”. Gra wykorzystuje technologię Kinect i mobilizuje graczy do aktywności poprzez tańczenie do rytmu znanych piosenek. Zabawa polega na jak najdokładniejszym powtórzeniu ruchów postaci pojawiających się na ekranie – im większa dokładność tym więcej punktów. W „Just Dance” można też grać grupowo.

Z konsoli XBOX i PlayStation korzystać mogą osoby legitymujące się kartą biblioteczną. Korzystanie z gier znajdujących się w zbiorach Biblioteki jest bezpłatne. 

Czytaj również: Roztańczony luty z biblioteką na Ostrogu

Biblioteka oferuje coś dla osób w każdym wieku i o każdych zainteresowaniach. Gry dla młodszych użytkowników biblioteki są dostępne do korzystania na miejscu, natomiast gry dla graczy 16+ biblioteka daje możliwość wypożyczenia gier do domu.

Aktualną ofertę gier na konsole można znaleźć w katalogu biblioteki: biblrac.pl

(MiPBP w Raciborzu)