Okna stanowią niezbywalny element każdego domu – pełnią one kilka kluczowych dla jego eksploatacji funkcji. Przede wszystkim dostarczają naturalne światło, co jest ważne dla zdrowia i dobrego samopoczucia mieszkańców.

Dodatkowo, okna chronią przed hałasem, chłodem i ciepłem, a także stanowią jedno z najważniejszych elementów izolacji termicznej i akustycznej budynku. Dlatego ważne jest, aby okna były w odpowiedni sposób wzmocnione. W jaki sposób można wzmocnić okna, tak, aby były one trwalsze i bardziej odporne na uszkodzenia?

Metalowe profile 

Okna mogą być wykonane z różnych materiałów. Do najczęściej używanych należą PVC, drewno oraz aluminium. Ten ostatni charakteryzuje się jednak największą wytrzymałością i twardością. Aluminium jest lekkim i twardym materiałem, który jest odporny na korozję i zmienne warunki atmosferyczne. Okna aluminiowe, dotychczas kojarzone głównie z budynkami użyteczności publicznej, coraz częściej trafiają do budynków mieszkalnych. Właściwości termoizolacyjne okien aluminiowych sprawiają, że znajdują szerokie zastosowanie w budownictwie pasywnym. 

Okna drewniane z metalowym wzmocnieniem

Niektórzy nie wyobrażają sobie wnętrza bez drewnianych okien. Nadają one wnętrzu niepowtarzalnego, przytulnego charakteru. Nie trzeba rezygnować z drewnianych okien, chcąc wzmocnić stolarkę okienną metalowymi elementami. Rozwiązaniem łączącym te dwa materiały są okna drewniano-aluminiowe. Wewnętrzny drewniany szkielet z pewnością wkomponuje się we wnętrza o różnych stylistykach. Jego połączenie z łatwą w konserwacji konstrukcją aluminiową od zewnątrz idealnie łączy nowoczesną stylistykę z ciepłem domowego ogniska.

Wybór odpowiednich okien

Zakup okien nigdy nie jest łatwym zadaniem. Zwłaszcza, kiedy chcemy zainwestować w dodatkowe zabezpieczenia i trwałą, wzmocnioną konstrukcję. Na rynku wielu producentów oferuje szeroki wybór rozwiązań dla bardziej wymagających klientów. Jednym z nich jest Nexbau, który zajmuje się produkcją okien aluminiowych oraz aluminiowo-drewnianych. Wieloletnie doświadczenie i stale udoskonalana linia produkcyjna Nexbau sprawiają, że asortyment tej firmy cechuje się wysoką jakością wykonania i trwałością na lata.

(artykuł sponsorowany)