Zęby stanowią niezwykle ważny element maszyny budowlanej, wpływając bezpośrednio na efektywność jej pracy. Z tego powodu tak istotne jest to, aby ich dobór był poprzedzony dokładną analizą potrzeb i możliwości danego sprzętu. Warto więc przyjrzeć się nieco bliżej temu, jakie rodzaje zębów wyróżniamy oraz na co zwrócić uwagę przy ich wyborze, aby wszystko działało tak, jak powinno.

Jednym z najważniejszych elementów każdej koparki jest tzw. łyżka z zębami, dzięki której praca tą maszyną jest w ogóle możliwa. Wybór odpowiedniego systemu jest kluczowy jeśli zależy nam na wydajnej pracy, która odbywa się często w trudnych warunkach. W związku z tym przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym wyjaśniamy, czym kierować się przy doborze zębów do maszyn budowlanych? Zachęcamy do lektury! 

Jakie znaczenie ma wybór zębów do koparki? 

W pierwszej kolejności należy wyjaśnić, jaką rolę odgrywają zęby do łyżek w koparkach. Pozwalają one na płynną pracę, kopanie, nabieranie oraz spychanie i właśnie na podstawie tego, w jakich okolicznościach będą działały, należy dokonać doboru odpowiedniego systemu. Niezwykle istotne jest też to, aby regularnie dbać o stan zębów w koparkach, ponieważ zużyte zęby mogą z czasem powodować duży opór łyżki i tym samym blokować pracę maszyny. Dlatego ważne jest wykonywanie regularnych przeglądów technicznych i w razie takiej konieczności wymiana zębów na nowe i tym samym w stu procentach wydajne. Dodatkowym minusem korzystania ze zniszczonych już zębów do łyżki w koparkach jest wzrost zużycia paliwa, co jest skutkiem spadku efektywności i tym samym trzeba zrobić więcej ruchów łyżką, aby wykonywać tę samą pracę, co wcześniej.  

Zęby do koparek – charakterystyka i rodzaje

Zęby do koparek różnią się między sobą w zależności od tego, jaką funkcję mają spełniać. Na tym polu wyróżniamy trzy główne typy, w tym łyżki z zębami do przesuwania, kopania oraz ładowania. Jeśli chodzi natomiast o samą specyfikację techniczną systemy zębowe można podzielić też m.in. na płaskie oraz penetrujące, krótkie i długie, poszerzone, wydłużone, ostre, odporne na ścieranie i wiele innych. Z uwagi na sposób montażu wymieniamy choćby zęby mocowane do adapterów albo przykręcane.

Tego typu systemy znajdziemy na stronie https://entrack.pl/kategoria-produktu/systemy-zebowe/, warto zapoznać się ze szczegółami i wybrać takie, które sprawdzą się w danych okolicznościach. W razie dodatkowych pytań, można skontaktować się z obsługą, która z pewnością doradzi i rozwieje wszelkie wątpliwości. 

Czym kierować się przy wyborze? 

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czym kierować się przy wyborze zębów do koparki? Mnogość rozwiązań, jakie są dostępne obecnie na rynku sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Zasadnicze znaczenie ma tutaj rodzaj wykonywanej koparką pracy, a także uwarunkowania terenowe, w tym przede wszystkim typ podłoża. Nabywając system zębowy należy też zwrócić uwagę na jakość wykonania i stawiać bardziej na zaufanych oraz polecanych producentów, co zapewnia większą gwarancję bezpieczeństwa i wydajności. 

(artykuł sponsorowany)