Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu wpłynęły podziękowania od mężczyzny, który padł ofiarą oszustwa internetowego. Wyraził w ten sposób wdzięczność za zaangażowanie, profesjonalizm oraz empatię podczas jego wizyty w komendzie. Takie podziękowania są dla policjantów najlepszą motywacją do pracy.

Sprawca wprowadził w błąd pokrzywdzonego, przesyłając mu link do podstawionej fałszywej strony internetowej. Gdy nieświadomy oszustwa mężczyzna otworzył stronę i wykonał dalsze kroki, po pewnym czasie zorientował się, że z jego konta bankowego zniknęły pieniądze. Okazało się, że sprawca uzyskał dostęp do bankowości internetowej i dokonał wyprowadzenia pieniędzy pokrzywdzonego na teren Brazylii.

Działania, które natychmiast podjął policjant z Raciborza zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, szybko doprowadziły do tego, że pieniądze zostały odzyskane. Mężczyzna postanowił podziękować policjantom za ich zaangażowanie.

Pamiętajmy, aby uważać na różnego rodzaju oszustwa internetowe czy telefoniczne i zachować ostrożność podczas korzystania m.in. z bankowości internetowej. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo, nie udostępniajmy bez potrzeby swoich danych osobowych i innych ważnych informacji. Kategorycznie nie należy wchodzić w podejrzane linki do stron internetowych.

Tekst podziękowań: „Komenda Policji. Chciałem podziękować kierownictwu policji w Raciborzu, że odzyskała moje pieniądze które przez oszustwo trafiły do Brazylii. Jak by nie wkład policjanta (dane policjanta) nie udało by się odzyskać tych pieniędzy. Dziękuję wszystkim policjantom, którzy się do tego przyczynili.

(KPP Racibórz)