Któż nie rozpozna tego cytatu z kultowego filmu Rejs: „Proszę pana, ja jestem umysł ścisły. Mnie się podobają melodie, które już raz słyszałem. To przez reminiscencje. Jakże może mi się podobać piosenka, którą słyszę pierwszy raz?”

To oczywiście słowa inżyniera Mamonia, który w te wakacje niech inspiruje do czytania książek dobrze znanych i lubianych. Biblioteka zachęca do sięgania po starych ulubieńców, towarzyszy z dawnych lat, nad stronicami których spędziliśmy niejedno miłe popołudnie. W zalewie rynkowych nowości, w pogoni za najnowszym przebojem z nurtu thriller psychologiczny – jeszcze bardziej niepokojący i mroczny – umykają nam pionierzy psychologicznych wiwisekcji pokroju Patricii Highsmith.

Tego lata zabierzcie na wakacje nie tylko najnowszy, pachnący jeszcze tuszem bestseller. Do walizki zapakujcie również nieco pożółkłego faworyta list przebojów sprzed lat. A może na półce wciąż stoi książka, która już kilka sezonów czeka na swoją kolej – dotychczas zawsze spychana na koniec kolejki przez nowsze egzemplarze?

Odwiedź Wypożyczalnie Główną przy ulicy Kasprowicza 12 i zainspiruj się do #retroczytania! Bibliotekarki przygotowały własne propozycje do wypożyczenia i zachęcają do samodzielnego wyszukiwania oraz dzielenia się odkryciami. 

Biblioteka czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.00-18.00. W czwartki Wypożyczalnia czynna dłużej, do godziny 19.00.

(oprac. wk, źródło: MiPBP w Raciborzu)