Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu od zeszłego roku realizuje projekt „Welcome – Library for Everyone” dofinasowany z funduszy Ambasady i Konsulatu USA w Polsce. Jednym z działań jest zakup książek w języku ukraińskim.

Wypożyczalnia Główna przy Kasprowicza 12 właśnie wzbogaciła swój księgozbiór o trzydzieści nowych tytułów! З минулого року бібліотека в Рацібожі реалізує проект „Welcome – Library for Everyone”, який співфінансує Посольство та Консульство США в Польщі. Одним із напрямків діяльності є купівля книжок українською мовою. Бібліотека на Каспровича, 12 поповнила свій книжковий фонд тридцятьма новими назвами!

Kurs języka polskiego, warsztaty, spotkania kafejki językowej i z ciekawymi gośćmi… Projekt  „Welcome – Library for Everyone” jest odpowiedzią na potrzeby Ukraińców mieszkających w Raciborzu, którzy szukali miejsca otwartego i przyjaznego, w którym mogliby rozwijać swoje zainteresowania i integrować się z sąsiadami. A żeby jeszcze bardziej „poczuć się jak w domu”, biblioteka zakupiła właśnie książki w języku ukraińskim! Wśród tytułów znaleźć można m.in. cykl „Wiedźmin” Andrzeja Sapkowskiego, książki z cyklu „Bridgertonowie” Julia Quinn, autobiografię Matthew Perry „Przyjaciele, kochankowie i ta Wielka Straszna Rzecz”, sensację Dana Browna „Anioły i demony” czy powieść Elisabeth Strout „Nazywam się Lucy Barton”.

A co w najbliższym czasie w ramach projektu? Już jutro, tj. w sobotę 13 kwietnia o godz. 12.00 kolejne spotkanie Kawiarenki Językowej a 18 maja warsztaty wyszywanki, które poprowadzi Larysa Kyslynska. Szczegóły wkrótce!

Projekt „Welcome – Library for Everyone” jest dofinansowany z funduszy Ambasady i Konsulatu USA w Polsce.

(źródło: MiPBP w Raciborzu)