Premier ogłosił stan epidemii. Szkoły zamknięte do Wielkanocy! - TerazRaciborz.pl

Premier ogłosił stan epidemii. Szkoły zamknięte do Wielkanocy!

20.03.2020 | 19:20     Komentarze (1)

Instagram Skomentuj

– Wprowadzamy stan epidemii – ogłosił podczas dzisiejszej konferencji premier Mateusz Morawiecki, dodając, że rząd robi wszystko, aby „przygotować Polskę na trudne tygodnie”. 

Rząd zdecydował także o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych do Wielkanocy.

Premier dziękował wszystkim służbom oraz zaangażowanym w edukację sanitarną.
– Mam nadzieję, że już po świętach będziemy mogli zmienić tryb życia. Mimo wszystko pamiętajmy o higienie i unikajmy kontaktu ze starszymi osobami – podkreślił.

Jedną z ważnych zmian jest także podwyższenie kary za złamanie kwarantanny z 5 na 30 tysięcy złotych. Specjalne uprawnienia uzyskują także wojewodowie, którzy mogą od teraz delegować personelowi medycznemu oraz innym osobom zadania mające na celu powstrzymanie epidemii.

? NA ŻYWO: Konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego, ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego.

Opublikowany przez Kancelaria Premiera Piątek, 20 marca 2020

 

– W ciągu kilkunastu dni może być 10 tysięcy chorych. Przygotowujemy się na to, co nas czeka w najbliższym tygodniu, dwóch – przyznał minister zdrowia, prof. Łukasz Szumowski. Jak dodał, mówienie o tym, kiedy to wszystko się skończy, jest zwykłym gdybaniem.

Jak zaznaczył premier, wprowadzenie stanu epidemii nie ma wpływu na przesunięcie terminu wyborów prezydenckich, które zaplanowano na 10 maja.

Ministerstwo Zdrowia podaje, że liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 411. Do tej pory zmarło 5 osób.

(oprac. wk)

Nie przegap najważniejszych artykułów!
Kliknij OBSERWUJ TerazRaciborz.pl na Google News!

ZOBACZ TAKŻE:

Komentarze (1)

  1. Erwin  

    20.03.20 | 19:55

    Jedna wielka ściema, lekcje zdalnie!!!!! Afryka lub Australia!!!! Tylko tylu zarażonych!!!! Wszędzie o wiele więcej!!!! Metoda liczenia, zależy od liczącego……………………..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zapoznaj się z regulaminem