Mieszkańcy starszych bloków czy domów piętrowych często boleśnie odczuwają brak windy. Dotyczy to szczególnie seniorów lub osób niepełnosprawnych, które nie radzą sobie z pokonywaniem schodów.

Na szczęście możemy sprawić, że pokonywanie schodów nie będzie już takim problemem. Przeczytaj i dowiedz się, czym są krzesełka schodowe i dowiedz się, jak mogą poprawić jakość Twojego życia.

Mieszkańcy starszych bloków czy domów piętrowych często boleśnie odczuwają brak windy. Dotyczy to szczególnie seniorów lub osób niepełnosprawnych, które nie radzą sobie z pokonywaniem schodów. Schody zabiegowe i wąskie klatki schodowe skutecznie uniemożliwiają im samodzielne wychodzenie z domu. Na szczęście jest sprawdzony sposób na likwidację tej bariery architektonicznej. Krzesełko krzywoliniowe to urządzenie, które pomaga osobom starszym i niepełnosprawnym w poruszaniu się między piętrami budynku. Jako firma Windy Schodowe od ponad dekady zajmujemy się profesjonalną likwidacją barier architektonicznych. Wiemy, że montaż krzesełka krzywoliniowego jest rozwiązaniem, które od lat podnosi jakość życia tysięcy naszych klientów. W artykule przeczytasz o tym, czym charakteryzują się krzesełka dla niepełnosprawnych i dowiesz się, jaka jest cena krzesełka krzywoliniowego. 

Krzesełko schodowe krzywoliniowe – co to jest? 

Krzesełko dla niepełnosprawnych, inaczej winda schodowa lub krzesełko schodowe, to urządzenie, które pomaga osobie starszej lub niepełnosprawnej pokonać schody. To bardzo nowoczesne i bezpieczne rozwiązanie staje się coraz popularniejsze również w Polsce. W tym artykule skupimy się na krzesełkach krzywoliniowych, czyli takich, które montujemy na schodach zabiegowych (z zakrętem).

Jaka jest cena krzesełka krzywoliniowego?

Bestsellerowe krzesełko krzywoliniowe z naszej oferty, Otolift Modul AIR kosztuje ok. 34 tysiące złotych w podstawowej wersji. Jeśli chcesz, możesz zmienić kolor obicia tapicerki czy barwę szyny jezdnej. Oczywiście wtedy cena krzesełka krzywoliniowego i czas realizacji zamówienia wzrosną.

Otolift Modul Air – krzesełko krzywoliniowe w dobrej cenie

Tym co wyróżnia windę schodową Otolift Modul Air na tle konkurencji jest stosunkowo krótki czas realizacji zlecenia. Czasami montujemy krzesełko krzywoliniowe już w ciągu miesiąca od złożenia zamówienia. Jak to możliwe? W tym artykule opisaliśmy proces projektowania i produkcji szyny jezdnej krzesełka na torze krzywoliniowym Otolift Modul Air. Dowiesz się z niego, że tor jezdny tej windy schodowej zbudowany jest z wielu krótkich elementów, które są następnie składane w całość. Aby to sobie wyobrazić, pomyśl o klockach Lego i skomplikowanych budowlach powstających z podstawowych elementów. 

Dlaczego krzesełka krzywoliniowe są droższe?

Cena krzesełek krzywoliniowych jest wyższa niż wind schodowych na schody proste, np. Acorn Superglide 130. Wynika to z faktu, że tor jezdny krzesełka krzywoliniowego jest produkowany lub komponowany na indywidualne zamówienie pod konkretne schody. 

Jak kupić krzesełko krzywoliniowe w dobrej cenie?

Jednym ze sposobów na tańszą likwidację bariery architektonicznej jest montaż dwóch krzesełek na szynie prostej zamiast jednego krzesełka krzywoliniowego. Cena łączna dwóch urządzeń jest nawet o 10 tysięcy tańsza niż windy schodowej na torze krzywoliniowym. Jak inaczej obniżyć cenę krzesełka krzywoliniowego?

Dofinansowanie

Najniższa kwota jaką trzeba zapłacić za zakup nowego krzesełka krzywoliniowego dla osób niepełnosprawnych to 34 tysiące złotych. Możesz ją obniżyć o kilkadziesiąt procent, korzystając z dofinansowania PFRON. Wsparcie pieniężne udzielanie przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych może wynieść do 95% ceny nowego urządzenia. Skontaktuj się z nami, a podpowiemy Ci, jak ubiegać się o dofinansowanie.

(artykuł sponsorowany)