Za nami bardzo istotny tydzień dla wszystkich przedstawicieli komunikacji publicznej – piszą Koleje Śląskie. 

Z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu Koleje Śląskie wzięły udział w różnego rodzaju inicjatywach, szczególnie mocno stawiając na edukację najmłodszych podróżnych. Kulminacją obchodów był oczywiście Dzień bez Samochodu – z naszej oferty bezpłatnych przejazdów w tym dniu skorzystało ponad 7500 osób!

Subskrybuj nasz kanał w serwisie YouTube!

Tegoroczny wynik Europejskiego Dnia bez Samochodu jest naprawdę rekordowy. W tym dniu skorzystało bowiem z naszej oferty niemalże tyle osób, ile w ciągu ostatnich trzech lat łącznie! Ubiegłoroczny wynik – w postaci ponad 3200 uczestników akcji – w tym roku udało nam się przebić ponad dwukrotnie.

Rząd przyjął tzw. „babciowe”. Ile wyniesie i komu przysługuje?

Dziękujemy wszystkim osobom, które w tym dniu zdecydowały się zamienić auto na pociąg i zachęcamy do tego, aby taki zwyczaj wprowadzić już na stałe do swoich przyzwyczajeń transportowych – kolej jest bowiem jedną z najbardziej ekologicznych form komunikacji.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Instagramie! 

Dodatkowo w bardzo wielu przypadkach jest to też dużo szybszy sposób podróżowania, zwłaszcza w przypadku dużych miast i zakorkowanych ulic.

Rząd przyjął tzw. „babciowe”. Ile wyniesie i komu przysługuje?

Tradycyjnie już w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu Koleje Śląskie spotykały się też z dziećmi i młodzieżą, opowiadając o tajnikach kolei. W Bielsku-Białej nasi przedstawiciele rozmawiali z najmłodszymi w ramach turnieju pod hasłem „Bezpieczny przedszkolak – razem po zdrowie i bezpieczeństwo”.

Rząd przyjął tzw. „babciowe”. Ile wyniesie i komu przysługuje?
Oprócz Kolei Śląskich wśród zaproszonych gości znaleźli się pracownicy m.in. Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej, Straży Miejskiej z Bielska Białej oraz Beskidzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowania Ratunkowego.

Rząd przyjął tzw. „babciowe”. Ile wyniesie i komu przysługuje? Rząd przyjął tzw. „babciowe”. Ile wyniesie i komu przysługuje? Rząd przyjął tzw. „babciowe”. Ile wyniesie i komu przysługuje?

Dzień później uczestniczyliśmy natomiast w pikniku zorganizowanych z okazji Zrównoważonego Tygodnia Transportu na terenie Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Sportu przy Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim. Spotkanie pod hasłem „Chodź z nami na piknik” dedykowane był przede wszystkim młodzieży klas III i IV szkół powiatowych. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali przedstawiciele różnych instytucji i służb związanych zawodowo z tematyką zrównoważonego transportu, m.in. Policji, Politechniki Śląskiej, Sanepidu, służb ratowniczych i oczywiście Kolei Śląskich.

Warto przy tym przypomnieć, że Koleje Śląskie już 16 września podpisały deklarację uczestnictwa w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu w powiecie wodzisławskim. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Powiatu starosta Leszek Bizoń oraz członek zarządu Kornelia Newy wraz z naczelnikami Wydziału Komunikacji i Transportu Arkadiuszem Łuszczakiem oraz Wydziału Oświaty – Katarzyną Zöllner-Solowską, włodarze miast i gmin powiatu wodzisławskiego, prezes Kolei Śląskich Aleksander Drzewiecki i prezes PKS-u w Raciborzu Damian Knura.

(Koleje Śląskie)

ZOBACZ TAKŻE