Dla tych, którzy potrzebują przestrzeni i spokoju, minimalizm będzie zdecydowanie tym kierunkiem, który powinni obrać, aranżując przestrzeń wokół siebie. Wówczas zrobi się lekko, stylowo i elegancko, co nie oznacza, że nudno!

Wybierając odpowiednie dekoracje, np. obrazy na płótnie, można stworzyć przestrzeń wypełnioną stylem, a przy tym pozbawioną chaosu i przepychu.

Jak wygląda salon w stylu minimalistycznym?

Minimalizm opiera się na tym, by w pomieszczeniu znajdowało się tylko to, co niezbędne do życia. Głównie skupia się na rozważnym doborze dodatków, których nigdy nie jest zbyt wiele – wręcz przeciwnie, ich ilość jest ograniczona do minimum, co jest niezwykle praktyczne, szczególnie w kontekście sprzątania. Nie oznacza to jednak, że takie wnętrze ma być ascetyczne i pozbawione jakichkolwiek dekoracji. Nie powinny one jednak zajmować przestrzeni, która jest bardzo ważna w minimalizmie. Zamiast więc wybierać stojące na meblach dekoracje, warto skupić się na wiszących. Wszelkie obrazy są tym, co idealnie wpisze się minimalistyczną aranżację, a duży wybór pozwala nieco „zaszaleć”.

Jakie obrazy do minimalistycznego salonu?

Motyw obrazów jest kwestią wyłącznie indywidualną i nie sposób wskazać, jaka tematyka będzie najlepsza – wszystko zależy od gustu właścicieli. Ale rodzaj obrazu powinien już mieć pewne cechy, np. brak ramy lub też bardzo delikatną, lekką ramę. Dobrze jednak wybierać takie dekoracje, które jej nie wymagają, co wygląda po prostu ciekawie. Do minimalistycznego wnętrza doskonale nadają się szklane obrazy, które dodatkowo optycznie będą ciekawie grały światłem dzięki swojej idealnie gładkiej powierzchni. Są eleganckie i nowoczesne, a więc takie, jak powinno wyglądać minimalistyczne wnętrze.

Dla tych, którzy nie przepadają za szkłem, znacznie lepszym rozwiązaniem będzie fotoobraz na płótnie, mający artystyczny charakter. To doskonała dekoracja, która nie wymaga ramy, a dzięki której można nadać wnętrzu wyjątkowego klimatu. Obrazy na płótnie wyglądają niczym ręcznie malowane, co poniekąd podnosi ich wartość i sprawia, że wnętrze nabiera stylu. Zawieszone w salonie będą piękną dekoracją, która może wnieść odrobinę ciepła lub przyciągać uwagę niebanalnym motywem.

Niezależnie od tego, który obraz się wybierze – każdy będzie dobrym rozwiązaniem. Przede wszystkim, pozwoli zagospodarować dużą, pustą ścianę, a jednocześnie nie będzie zabierał miejsca na meblach. Trudno o lepszą dekorację do minimalistycznego wnętrza.

(artykuł sponsorowany)