Wspólny pokój dla rodzeństwa? To świetny pomysł, szczególnie jeśli maluchy są bliźniakami lub są w tym samym wieku. Warto jednak każdemu z nich wydzielić przestrzeń zgodą z charakterem i zainteresowaniami tak, by oboje czuli się w pokoju jak u siebie.

Czym udekorować wspólny pokój dzieci, by nadać mu charakteru? Idealnie sprawdzą się wszelkie dekoracje ścienne, np. fototapety, które pozwolą spersonalizować części pokoju.

Fototapeta do pokoju dwójki dzieci – jaką wybrać?

Jeśli rodzeństwo jest jednopłciowe, to zazwyczaj nie ma problemu – dojdzie do porozumienia co do ulubionego motywu. Jeśli jednak pokój zamieszkuje brat i siostra, wtedy trudno o fototapetę z motywem księżniczek czy superbohatera, z której ktoś będzie niezadowolony! Dlatego do pokoju dwójki małych dzieci najlepiej wybierać fototapety o uniwersalnych motywach, np. zwierzątek, które kochają wszystkie maluchy. Wówczas kolorystyka jest lekka i stonowana, a tematyka odpowiednia zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki.

Fototapetę najlepiej nakleić na ścianie, na której nie planuje się żadnych półek. Wówczas będzie doskonale widać cały jej dekoracyjny potencjał! Świetnie sprawdzi się np. nad dziecięcymi łóżkami, tworzące jednocześnie efekt wydzielonej przestrzeni sypialnianej.

Dobrym i bardzo wygodnym rozwiązaniem są samoprzylepne fototapety. Łatwe i wygodne w aplikacji, również mogą zdobić dowolną ścianę.

Obrazy na płótnie

Doskonałym sposobem na to, by we wspólnym pokoju małych dzieci wydzielić dla każdego z nich indywidualny kawałek miejsca, są obrazy na płótnie. Dla każdego można bowiem wybrać coś innego i zawiesić np. nad łóżkiem czy biurkiem. Co najważniejsze, obrazy na płótnie można co jakiś czas bez problemu zmienić, np. w miarę dojrzewania maluchów zastąpić dziecięce motywy czymś bardziej dorosłym lub też – wiedząc, jak często dzieci zmieniają swoje zainteresowania – bez problemu dostosować je do ich aktualnych trendów. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, w przeciwieństwie do tapet, których aplikacja wymaga nakładu pracy.

Jednocześnie obrazy na płótnie nie są tak intensywne jak np. fototapety. Zajmują niewielką przestrzeń i nie determinują stylu pokoju. Mogą być niewielkich rozmiarów, a do tego wyglądają bardzo elegancko i ciekawie, co z pewnością docenią rodzice ceniący sobie gustowne aranżacje.

Aranżując pokój dla dwójki dzieci, warto pamiętać o tym, że każde z nich ma inny charakter. Ich wspólna przestrzeń powinna obojgu dawać jednakową radość!

(artykuł sponsorowany)