Na finiszu ferii zimowych, młodsi czytelnicy raciborskiej biblioteki wybrali się do Teatru Miejskiego w Gliwicach na spektakl „Dzieci z Bullerbyn” na motywach powieści Astrid Lindgren.

To ostatnia z wycieczek w ramach tegorocznych „Ferii z biblioteką” a przed uczestnikami jeszcze finałowy Bal Podróżnika.

„Dzieci z Bullerbyn” to znakomita powieść Astrid Lindgren, ciesząca się niesłabnącym powodzeniem i sympatią zarówno dzieci, jak i dorosłych. Składają się na nią urocze historie małych mieszkańców szwedzkiej wioski Bullerbyn – Britty, Lassego, Bossego, Lisy i Ollego.

Uczestnicy wycieczki mieli okazję obejrzeć w Teatrze Miejskim w Gliwicach wierną adaptację powieści. Zarówno gra aktorska, jak również scenografia zrobiły na wszystkich duże wrażenie.

– Spektakl był inspiracją do pobudzenia kreatywności, którą mamy nadzieję dzieci wykorzystają w trakcie finałowego Balu Podróżnika – mówi Marzena Mróz, kierownik EUREKI- Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży przy Kasprowicza 12 gdzie odbywają się zajęcia.

Bal Podróżnika odbędzie się w piątek 24 stycznia w godz. 11.00-14.00.

(MiPBP w Raciborzu)