Przez dwa dni 17 i 18 sierpnia 2019 r. w sali konferencyjnej na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbywały się X Jubileuszowe Ogólnopolskie Mistrzostwa Raciborza w Scrabble. Mistrzostwa Regionów 2019 Południe.

Organizatorami turnieju byli: Polska Federacja Scrabble, Raciborski Klub Scrabble Szkrab oraz Agencja Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Starosta Raciborski – Grzegorz Swoboda i Prezydent Miasta Racibórz – Dariusz Polowy. Poznajcie oficjalne wyniki. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu.

Zwycięzcą okazał się Mikołaj Cieplik z Ostrzeszowa (woj. wielkopolskie), na drugim miejscu uplasował się Jan Mrozowski z Krakowa (woj. małopolskie) a na najniższym stopniu podium stanął Artur Irzyk ze Strzyżowa (woj. podkarpackie). Raciborzanie także wzięli udział w Mistrzostwach. Najlepsza okazała się Teresa Zalewska, która w ogólnej klasyfikacji została sklasyfikowana na 17 miejscu, 23 miejsce zajęła Bożena Guział a na 29 miejscu uplasował się Grzegorz Grzeszczuk. W Mistrzostwach wzięło udział 55 zawodników i zawodniczek.

Sierpniowy turniej Scrabble był turniejem otwartym, co oznacza, że mógł zgłosić się do niego każdy. Rozegrano trzynaście rund w dwóch systemach: połówkowym (rundy 1-12) oraz duńczyk (runda 13). Dla każdego gracza przewidziano 20 minut na rozegranie partii. Turniej dofinansowano ze środków Starostwa Powiatowego w Raciborzu oraz Urzędu Miasta Racibórz.