W związku z trwającą epidemią koronawirusa, ze wspólnej inicjatywy prezydenta Michała Fity i ministra środowiska – Michała Wosia, posła na Sejm z Raciborszczyzny, rusza akcja „Maseczki dla raciborzan”.

Osadzeni z raciborskiego Zakładu Karnego zatrudnieni w przywięziennym Przedsiębiorstwie Państwowym „RAKON” uszyją 50 tysięcy sztuk maseczek.

„Maseczki dla Raciborzan” to wyraz społecznej solidarności w czasach pandemii. Działając wspólnie, pamiętając o dyscyplinie i potrzebie izolacji, chcemy skutecznie chronić mieszkańców naszego miasta, zwłaszcza, że od czwartku zasłanianie ust i nosa będzie obowiązkowe – podkreślił minister Woś. 

CZYTAJ TEŻ: W raciborskim więzieniu szyją coraz więcej maseczek

Samorząd Miasta zakupił materiał do wykonania maseczek ochronnych oraz zajmie się dystrybucją. Koordynacją produkcji zajmuje się dyrektor Dawid Żebrak z Państwowego Przedsiębiorstwa „RAKON” działającego przy Zakładzie Karnym w Raciborzu. Szycie maseczek już ruszyło, maseczki będą dostarczane miastu partiami, a całe zamówienie będzie gotowe do końca przyszłego tygodnia.

 Maseczki mają być dostępne bezpłatnie dla każdego mieszkańca Raciborza. Zostaną uszyte z atestowanego materiału. Szczegóły ich dystrybucji są w trakcie ustaleń, jednak z pewnością ruszy ona we wtorek.

Cała akcja jest wspierana przez Ministerstwo Sprawiedliwości. 

Cieszy, że lokalna społeczność samorządowa tak dobrze współpracuje z lokalnym więźniem, to dobra praktyka przy cennej inicjatywie dla zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańców – mówi Zbigniew Ziobro.

Realizacja zadania jest możliwa dzięki nadzorowanemu przez ministra Michała Wójcika programowi „Praca dla więźniów”.

(oprac. wk, materiał nadesłany)

Nie przegap najważniejszych artykułów!
Kliknij OBSERWUJ TerazRaciborz.pl na Google News!

ZOBACZ TAKŻE: