Wracamy do sprawy morderstwa, do którego doszło 21 maja na terenie byłego Polmosu w Raciborzu. O zdarzeniu informowaliśmy w tekście: Zabójstwo w Raciborzu. Podejrzani usłyszeli zarzuty. Teraz szczegóły brutalnego zabójstwa ujawniła Prokuratura. 

Komunikat Prokuratury Okręgowej w Gliwicach:

Prokuratura Rejonowa w Raciborzu prowadzi postępowanie przeciwko Martynie A. podejrzanej o czyn z art. 148 § 1 kk i Łukaszowi K. podejrzanemu o czyn z art. 148 § 1 kk i art. 198 kk.

Jak ustalono w dniu 21 maja 2024 r. Martyna A. i Łukasz K. udali się na plac Długosza w Raciborzu, gdzie zauważyli siedzącą na ławce Marzenę B. Wspólnie rozpoczęli spożywanie alkoholu, a następnie postanowili udać się na pusty plac przy stacji Circle K, gdzie kontynuowali spotkanie. W jego trakcie Martyna A. zauważyła, że Łukasz K. nawiązał z Marzeną B. intymną relację. W efekcie tego zdarzenia doszło między nimi do kłótni, w trakcie której Martyna A. uderzyła pokrzywdzoną twarz, wyrwała jej pukiel włosów, a następnie zepchnęła z betonowego płotu. Leżącą,  w wyniku upadku, najpierw Martyna A. a potem także Łukasz K. deptali po twarzy oraz kopali po całym ciele. Następnie Łukasz K. rozebrał pokrzywdzoną i odbył z nią stosunek płciowy. Napastnicy pozostawili Marzenę B. w miejscu jej upadku i kontynuowali libację.  Przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia stwierdziła zgon Marzeny B.

Martynie A. przedstawiono zarzut popełnienia zbrodni z art. 148 § 1 kk. Przesłuchana w charakterze podejrzanej ww. przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i złożyła wyjaśnienia.

Łukaszowi K. przedstawiono zarzut popełnienia przestępstw z art. 148 § 1 kk i z art. 198 kk. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Łukasz K. przyznał się do popełnienia czynu z art. 148 § 1 kk, zaprzeczył by dopuścił się obcowania płciowego z Marzeną B.

Zbrodnia z art. 148 par. 1 kk zagrożona jest karą pozbawienia wolności od lat 10 do dożywotniego pozbawienia wolności.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Raciborzu zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy od chwili zatrzymania.

(źródło: Prokuratura Okręgowa w Gliwicach)