Jakże mogło być inaczej! Tradycji RCK stało się zadość i sala kameralna Domu Kultury „Strzecha” zamieniła się w magiczną przestrzeń, gdzie ze sceny w dzień św. Walentego wyznawano sobie miłość.

Grono instruktorów, przyjaciół i wychowanków RCK zaprezentowało znakomity montaż piosenek lirycznych i dramatycznych przeplatanych recytacjami własnych wierszy Jerzego Dębiny, który był pomysłodawcą i autorem scenariusza. Śpiewano o miłości oczekiwanej, spełnionej, utraconej.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Instagramie! 

W wypełnionej po brzegi sali zabrzmiały słowa B.Leśmiana, A.Osieckiej, B.Olewicza i wielu innych. Nie zabrakło słynnej „Rebeki”, „La boheme” Ch. Aznavoura czy „Dwojga ludzieńków”, do której muzykę napisał akompaniujący tego wieczoru na pianinie wszystkim wykonawcom Tomasz Behra. Wystąpiły Anna Jegerska-Michalska (z własnym tekstem), Zuzanna Wieczosek, Joanna Skowyra, Julia Mielczarek, Agnieszka Rajda oraz Wiktoria Śmietana. Dziewczyny porwały publiczność wdziękiem, muzykalnością oraz scenicznym wyczuciem. Niełatwe mini-dramaty J.Dębiny to klasa sama w sobie.

Subskrybuj nasz kanał w serwisie YouTube!

Swoistym postscriptum koncertu był występ Grzegorza Zimałki, który w towarzystwie Daniela Siedloka zaprezentował kilka swoich utworów.

(oprac. wk, źródło: RCK)

ZOBACZ TAKŻE: