Dzięki właściwej reakcji świadków z ruchu został wyeliminowany kolejny kierowca, który w stanie nietrzeźwości usiadł za kierownicą samochodu. 68-latek miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Na szczęście nie doszło do żadnej tragedii. Jeżeli widzisz coś niepokojącego, powiadom o tym służby. 

W niedzielę po godzinie 14 dyżurny raciborskiej komendy odebrał zgłoszenie, że kierujący oplem prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Według zgłaszających ma jechać środkiem drogi. Zgłaszający cały czas poruszał się za nim i przekazywał, gdzie aktualnie się znajdują. Kierujący zatrzymał się na ulicy Słowackiego, a wtedy jadący za nim świadkowie zareagowali. Podeszli do mężczyzny i uniemożliwili mu dalszą jazdę. Po chwili na miejsce przyjechał patrol policji, który przebadał mężczyznę, jak się okazało miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. 68- latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 3 lat więzienia.

Na wyróżnienie zasługuje wzorowa obywatelska postawa kierowców, którzy widząc zachowanie drogowego przestępcy, błyskawicznie powiadomili służby i uniemożliwili dalszą jazdę mężczyźnie.

Tylko w miniony weekend raciborscy policjanci zatrzymali 6 pijanych kierujących, 2 kierujących posiadający aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz 1 kierowcę bez uprawnień. Ponadto przebadali na zawartość alkoholu 611 kierujących.

„Nie reagujesz-akceptujesz” to hasło trwającej od 2011 roku kampanii społecznej. Policjanci przypominają, aby zawsze reagować, gdy jest się świadkiem niebezpiecznych sytuacji i powiadamiać o nich Policję. Pamiętajmy, że o każdej takiej sprawie możemy poinformować policjantów anonimowo.

Pomimo licznych apeli mundurowi nadal zatrzymują kierujących, którzy zachowują się skrajnie nieodpowiedzialne i kierują po spożyciu alkoholu. Konsekwencje tak bezmyślnego zachowania mogą być tragiczne zarówno dla samych kierujących, ich rodzin, jak również innych osób poruszających się po drodze. Piłeś? Nie jedź!

(KPP Racibórz)