Aranżując wnętrze warto zadbać o każdy detal, ponieważ często to od nich zależny jest później ogólny odbiór danego pomieszczenia. Podstawowym wyposażeniem każdego mieszkania, domu czy biura są odpowiednio dobrane drzwi.

Dokonując wyboru tego elementu należy zwrócić uwagę na szczegóły, w tym przemyśleć kwestię tego, jakie klamki drzwiowe wykorzystać. Obecnie dużą popularnością cieszą się nowoczesne klamki do drzwi, gdzie poza wyglądem znaczenie ma także ich spora funkcjonalność.

Wybór klamki do pokoju czy też innych pomieszczeń nie jest tak prosty, jak się może wydawać. Wszystko przez szeroką ofertę dostępną na rynku, która z jednej strony pozwala na to, aby każdy znalazł coś dla siebie, z drugiej jednak wiele osób zastanawia się, na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze? Podpowiadamy!

Klamka do drzwi – czym się kierować przy wyborze?

Na wstępie należy oczywiście ustalić własne preferencje, wymagania oraz to, czy potrzebuje się klamki zewnętrznej czy też wewnętrznej. Jednym z pierwszych kryteriów jest styl drzwi oraz ich masywność oraz ciężar. Klamka powinna być bowiem w jak największym stopniu zbliżona pod względem wyglądu do wzornictwa na drzwiach, a także posiadać odpowiednią wielkość.

Kolor klamki do drzwi powinien być dopasowany do koloru drzwi, ale także zawiasów i okuć, chyba że użytkownik chce zachować w tym obszarze kontrast. Rodzaj, kolor oraz masa samej klamki powinny być dobrane indywidualnie, z uwzględnieniem aranżacji, w tym wyposażenia konkretnych pomieszczeń. Kluczowe w tej materii jest to, aby klamka była spójna z innymi elementami wyposażenia.

Nowoczesne klamki do drzwi – co warto wiedzieć?

Kupując klamkę należy upewnić się, czy będzie pasować do kierunku otwierania danych drzwi, a więc czy możliwy jest montaż do drzwi prawych, lewych lub jednych i drugich. Kupujący ma szeroką możliwość wyboru kształtu klamki do drzwi. Rzeczą, na którą warto zwrócić, jest jakość wykonania klamki. Zazwyczaj, nieopłacalne w dłuższej perspektywie, okazuje się oszczędzanie na tym elemencie, ponieważ często za wyższą ceną idzie także wytrzymałość czy też rodzaj użytego materiału.

Klamki do pokoju – jaki kolor i styl

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na nowoczesne klamki do drzwi w stonowanych kolorach, które pasują do niemal każdej przestrzeni. Mowa tutaj oczywiście o bieli, czerni czy odcieniach szarości. Klamki do pokoju czy innych pomieszczeń może mieć także metaliczny kolor, co jest kompromisem pomiędzy stylem retro a pójściem z duchem czasu. W tym obszarze na uwagę zasługują klamki do drzwi, które posiadają ponadczasowy kolor złoty czy miedziany. Pasują one do niemal każdego wnętrza, nawet tego urządzonego w nowoczesnym stylu.

Warto wybierać klamki zaufanych i sprawdzonych producentów, dzięki czemu zyskuje się pewność wysokiej jakości i niezawodności. Najlepszym rozwiązaniem jest dokonanie zakupu klamek w sklepach, które posiadają szeroki asortyment innych dodatków, dzięki czemu zaoszczędzi się sporo czasu, a często także pieniędzy. Z ciekawymi i atrakcyjnymi cenowo ofertami można zapoznać się na przykład na stronie https://handles.pl.

(artykuł sponsorowany)