W piątek 27 września Biblioteka w Rudach wraz ze Szkołą Podstawową w Rudach miała zaszczyt gościć Szymona Bolika – człowieka orkiestrę w dosłownym tego słowa znaczeniu.

Bolik jest wychowawcą w zakładzie poprawczym, radnym, działa w klubie wędkarskim, strzela w bractwie kurkowym, trenuje sztuki walki z zawodnikami MMA, jest też strażakiem w rodzinnych Krowiarkach.

Subskrybuj nasz kanał w serwisie YouTube!

To jednak nie wszystko, najbardziej bowiem spełnia się w pisaniu książek dla dzieci. Ma już na swoim kącie takie tytuły jak Zamek we mgle i Tropiciele, a jego oczkiem w głowie jest publikacja Troliki.

Szymon Bolik przyjechał, aby podzielić się swoją pasją do książek z dziećmi z klas VII i VIII. Spotkanie przebiegało w bardzo pozytywnej i miłej atmosferze. Autor opowiadał m. in. o tym, jak na swojej drodze życiowej odkrył miłość do pisania. Podkreślał, że w swoich książkach odzwierciedla rzeczywistość w sposób fantastyczny.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Instagramie! 

Dla uważnych słuchaczy, którzy odpowiedzieli na zadawane pytania były ciekawe nagrody nawiązujące do książki. W przyszłym roku ukaże się gra stworzona na podstawie książki „Troliki”. Pod koniec spotkania biblioteki zostały obdarowane książkami.

– Składamy serdeczne podziękowania Panu Szymonowi Bolikowi za poświęcony czas, energetyczne i bardzo ciekawe spotkanie. Dziękujemy także Szkole Podstawowej w Rudach za wspaniałą współpracę przy organizacji spotkania. Wszystkim przybyłym dzieciom dziękujemy za piękną atmosferę – mówią pracownicy bibliotek.

(Biblioteka w Rudach)

ZOBACZ TAKŻE: