W najbliższą niedzielę 20 września w Raciborzu odbędzie się jeden z 16 etapów Grand Prix Amatorów na Szosie „Rowerem przez Polskę”. To dość niekonwencjonalna propozycja dla miłośników jazdy na rowerze.

Organizatorzy wyznaczyli i zorganizowali rajdy w każdym z 16 województw unikając mocno skomercjalizowanych tras, stawiając zaś na parki krajobrazowe i okolice wyjątkowe dla oka. W województwie śląskim tym miejscem będzie właśnie Racibórz – gdzie wyznaczono start i metę śląskiego rajdu. Start o 11:00 spod Areny Rafako.

– Wybór tegorocznej trasy długo stał pod znakiem zapytania i w dużym stopniu podyktowany był czynnikami zewnętrznymi – zwłaszcza gęsto rozsianymi robotami drogowymi, jak również rozwojem sytuacji związanej z pandemią. Biorąc pod uwagę bieżące okoliczności, ostatecznie postawiliśmy na wariant „z krótką wizytą w Czechach”, czyli na rundę bardzo przyjemną, umiarkowanie wymagającą i mocno urozmaiconą. Poprowadzona przeważnie w otwartym terenie trasa obejmuje zarówno odcinki płaskie, jak i pagórkowate, generalnie dość szybkie, ale momentami „techniczne” (bywa ciasno, bywa kręto). A ponieważ najbardziej lubimy te piosenki, które choć trochę znamy, to finałowe 12 km zwieńczone sympatycznym finiszem w Pogrzebieniu oraz „rozjazd” z finiszu do bazy w Raciborzu będą powtórką z zeszłego roku – informuje główny organizator Karol Koneczny z rajdydlafrajdy.pl

Dystans rajdu wyniesie ok. 105 km. W załączeniu publikujemy mapę trasy i program imprezy.

Wszystkich kolarzy złaknionych rajdownych wrażeń i emocji zapraszamy na letnią niedzielną przejażdżkę. Zachęcamy do udziału i dopingowania zawodników na trasie przejazdu. Miasto Racibórz jest jednym ze współorganizatorów rajdu. Biuro rajdu będzie się mieścić w Hali Arena Rafako przy ul. Łąkowej.

Przy okazji zachęcamy do kręcenia kilometrów dla Raciborza w ramach rywalizacji o puchar i tytuł Rowerowej Stolicy Polski.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na:
GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE „Rowerem Przez Polskę”
www.rajdydlafrajdy.pl
www.facebook.com/rajdydlafrajdy
www.instagram.com/rajdy.dla.frajdy
www.strava.com/clubs/rajdydlafrajdy

(oprac. wk, źródło: UM Racibórz)