Od 18 maja 2015 roku obowiązują nowe przepisy zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym, o czym na własnej skórze przekonało się trzech nieodpowiedzialnych kierowców.

Pierwszego pirata drogowego raciborska drogówka zatrzymała 28 sierpnia br. około godziny 17:35 na ulicy Podmiejskiej. Okazał się nim być 19-latek kierujący land roverem, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 67 km/h. Kierowca stracił prawo jazdy, a dodatkowo został ukarany mandatem i punktami karnymi.

Kolejni dwaj piraci drogowi zostali zatrzymani 30 sierpnia br. po godzinie 16.00 na ulicy Podmiejskiej. Jeden z nich to 26-latek kierujący BMW, który na ograniczeniu prędkości do 40 km/h pędził ponad 90 km/h, natomiast drugi to 21-latek, który również kierując BMW w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 72 km/h. Także w tych dwóch przypadkach kontrola drogowa zakończyła się zatrzymaniem praw jazdy, mandatami i punktami karnymi.

(oprac. wk, źródło: KPP w Raciborzu)

ZOBACZ TAKŻE