Policjanci zapraszają mieszkańców na spotkanie, które odbędzie się 28 marca bieżącego roku w lokalu „VENA”, w Raciborzu przy ulicy Nowej 5, w godzinach od 17:00 do 18:00. 

Wspólna filiżanka kawy, w ramach projektu, którego głównym celem jest łączyć policjantów i członków społeczności, której służą.  Spotkanie przy kawie, aby omówić problemy i dowiedzieć się więcej o sobie nawzajem. Misją Coffee with a Cop jest przełamywanie barier między policjantami a obywatelami.

Program „Coffee witha Cop” został uruchomiony w Hawthorne w Kalifornii w 2011 roku. Departament policji w Hawthorne wpadł na prosty plan przełamania barier budowanych przez lata – filiżanką kawy. Wydarzenia Coffee with a Cop odbywają się obecnie we wszystkich 50 stanach i są jednym z najbardziej udanych programów policyjnych zorientowanych na społeczność w całym kraju. Program rozszerzył się również poza Stany Zjednoczone do Kanady, Europy, Australii, Afryki i Ameryki Łacińskiej.

Kluczem do rosnącego sukcesu „Kawy z policjantem” jest to, że otwiera drzwi do interakcji poza sytuacjami kryzysowymi, które zazwyczaj łączą funkcjonariuszy organów ścigania i członków społeczności. Program zawitał również do Polski w tym do Raciborza. Nawiązaliśmy kontakt z naszymi kolegami zza oceanu mówi młodszy aspirant Łukasz Gardas z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu, wspólnie wypita kawa niewątpliwie ociepla wizerunek policjanta, pokazuje, że „gliniarz” jest takim samym człowiekiem jak reszta społeczeństwa. W związku z tym program „Caffe with a Cop” zostanie zrealizowany także w Raciborzu.

Czytaj też: Policjantka na spotkaniu w szkole w Bieńkowicach

Aby sprostać oczekiwaniom, naprzeciw wyszła nam restauracja „VENA”, znajdująca się w Raciborzu przy ulicy Nowej 5. To właśnie tam serdecznie zapraszamy w dniu 28 marca 2024r. w godzinach od 17:00 do 18:00, gdzie będzie można zakupić filiżankę smacznej kawy, jak i porozmawiać z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

(KPP Racibórz)

Chcesz wiedzieć więcej o najważniejszych wydarzeniach w okolicy? Przejdź na stronę główną portalu terazraciborz.pl albo obserwuj nas w Google News.