Policjantka z Zespołu d.s Nieletnich raciborskiej komendy asp.szt. Edyta Mazur uczestniczyła w spotkaniu z nauczycielami oraz rodzicami.

Tematyką spotkania były procedury postępowania z osobami małoletnimi w myśl aktualnych przepisów prawa. Ponadto rozmawiano o szkodliwość stosowania środków psychoaktywnych oraz odpowiedzialności prawnej za ich posiadanie w ramach programu ,,Drug stop ”.

W poniedziałek w Szkole Podstawowej w Bieńkowicach odbyło się spotkanie policjantki asp.szt. Edyty Mazur z pedagogami oraz rodzicami. Celem spotkania było omówienie procedury postępowania z osobami małoletnimi oraz problemów z narkotykami i innymi środkami odurzającymi dotykające współczesną młodzież. Podczas spotkania dyskutowano o problemach z narkotykami w szkole, współpracy pomiędzy placówkami oświatowymi a policją i sądem oraz zagadnieniami dotyczącymi pomocy młodzieży dotkniętej narkomanią.

CZYTAJ TAKŻE:

Zaprezentowano także edukacyjną walizkę narkotykową. W jej środku znajdziemy przedmioty, które najczęściej wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji narkotyków. Zawiera również substancje, które do złudzenia przypominają różnego rodzaju środki odurzające. „Kuferek” wypełniony jest najbardziej popularnymi atrapami narkotyków na polskim czarnym rynku. Każdy specyfik opatrzony jest szczegółowym opisem wyglądu. Są tam szklane i metalowe fifki, młynki do rozdrabniania suszu oraz pojemniczki, w których można schować narkotyki.

Dzięki narzędziu w postaci walizki edukacyjnej dorośli mogli z bliska przyjrzeć się substancjom, które mogą zagrażać życiu bądź zdrowiu naszych najbliższych i co najważniejsze w porę zareagować i wyciągnąć do nich pomocną dłoń. Takie działanie wykonane we właściwym momencie może uchronić młodego człowieka przed uzależnieniem.

(źródło: KPP Racibórz)

Chcesz wiedzieć więcej o najważniejszych wydarzeniach w okolicy? Przejdź na stronę główną portalu terazraciborz.pl albo obserwuj nas w Google News.