12 przedszkoli, blisko 600 dzieci, 88 nauczycieli – to bezpośredni beneficjenci projektu pn. „Wysoka jakość edukacji w mieście Racibórz”, którego realizacja właśnie rusza. 

We wtorek 3 marca naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Krzysztof Żychski odebrał z rąk marszałka województwa Jakuba Chełstowskiego umowę na dofinansowanie projektu z Europejskiego Funduszu Społecznego – Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego opiewającą na 1 mln 500 tys zł.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Instagramie! 

Wartość projektu ( wydatki kwalifikowane) to 1 mln 850 tys zł. Dzięki tym środkom dzieci będą mogły skorzystać z wielu ciekawych zajęć, nauczyciele poszerzą swoje kwalifikacje, a placówki wzbogacą się o nowe wyposażenie.

Projekt realizowany będzie w 12 raciborskich przedszkolach w okresie od marca tego roku do czerwca 2021 r. i będzie kontynuowany w latach następnych. Miasto złożyło już wniosek do RPO na kontynuację działań na kolejne 16 miesięcy.

Celem projektu jest wzrost dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej poprzez realizację zajęć wyrównujących szanse edukacyjne dzieci, doposażenie placówek w pomoce do zajęć specjalistycznych oraz podniesienie umiejętności i kompetencji zawodowych nauczycieli w zakresie pedagogiki specjalnej. Grupę docelową stanowią dzieci w wieku przedszkolnym, dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.

Subskrybuj nasz kanał w serwisie YouTube!

W ramach realizowanego projektu placówki doposażone zostaną w pomoce dydaktyczne i multimedialne. Podniesiona zostanie jakość oferty placówek poprzez organizację zajęć dodatkowych: logopedycznych, ergoterapii – czyli aktywizowanie uczestników w codziennych sytuacjach życiowych, arteterapii, terapii ręki, bajkoterapii, czy zajęć z gimnastyki korekcyjnej.

Nauczyciele odbędą szkolenia m.in. z terapii metodą Tomatisa, z rozwoju psychoruchowego, wezmą udział w warsztatach. Pierwsze szkolenia ruszą jeszcze w marcu.

Oferta zajęć, szkoleń i zakup pomocy dydaktycznych – dopasowane są ściśle do potrzeb każdej z 12 placówek objętych projektem.

(oprac. wk, źródło: UM w Raciborzu)

Nie przegap najważniejszych artykułów!
Kliknij OBSERWUJ TerazRaciborz.pl na Google News!

ZOBACZ TAKŻE: