Ruszył nabór do raciborskich przedszkoli. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym.

Od dzisiaj do 16 marca trwa nabór dzieci do przedszkoli publicznych prowadzonych przez Miasto Racibórz. Postępowanie uzupełniające potrwa od 20 do 22 kwietnia.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Instagramie! 

Terminy przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, dla których organem prowadzącym jest Miasto Racibórz na rok szkolny 2020/2021 określone zostały Zarządzeniem Nr 551/2020 Prezydenta Miasta Racibórz z dnia 30 stycznia 2020 roku.

Nabór prowadzony jest poprzez stronę internetową. Tu zarejestrujesz wniosek, który następnie należy wydrukować i wraz z wymaganymi załącznikami złożyć w przedszkolu pierwszego wyboru.

CZYTAJ TEŻ: Magistrat zapowiada dodatkowe zajęcia w przedszkolach

Zasady naboru do raciborskich przedszkoli pozostają takie same, jak w roku ubiegłym. Jeśli chcecie zapisać dziecko do przedszkola składacie wniosek do placówki „pierwszego wyboru”. We wniosku natomiast podajecie również przedszkola, do których chcielibyście zapisać wasze dziecko w dalszej kolejności. Maksymalnie we wniosku mogą znaleźć się trzy placówki.

Subskrybuj nasz kanał w serwisie YouTube!

Jeśli wasze dziecko nie dostanie się do przedszkola „pierwszego wyboru” wówczas wniosek kierowany jest do kolejnego wskazanego przez Was we wniosku. Wpisanie więc we wniosku trzech przedszkoli, które wybieracie, zwiększa wasze szanse, by dziecko dostało się do przedszkola.

W przedszkolu po złożeniu wniosku uzyskacie wszystkie niezbędne informacje o rekrutacji waszego dziecka, czyli m. in. czy dziecko dostało się do przedszkola i terminie potwierdzenia woli uczęszczania dziecka do placówki.
W naborze do przedszkoli na rok szkolny 2020/2021 udział mogą wziąć również dzieci urodzone w styczniu i lutym 2018 roku (dzieci 2,5 letnie od 1 września 2020 roku).

Nabór dzieci 2,5 letnich przeprowadzą niżej wymienione przedszkola:

Przedszkole Nr 10, Nr 11, Nr 13, Nr 16, Nr 20, Nr 26, Nr 2 (ZSP3) oraz Nr 5 (ZSP4).

Ważne! W Przedszkolu Nr 11 i Przedszkolu Nr 2 (ZSP3) powstaną jednorodne oddziały dla dzieci dwu i pół letnich.

Listę raciborskich przedszkoli wraz z danymi teleadresowymi znajdziesz TUTAJ.

Szczegółowe zasady naboru dostępne TUTAJ.

(oprac. wk, źródło: UM w Raciborzu)

Nie przegap najważniejszych artykułów!
Kliknij OBSERWUJ TerazRaciborz.pl na Google News!

ZOBACZ TAKŻE: