Podwyżka wynagrodzeń i jej skutki! Dyrektor szpitala reaguje na list otwarty personelu medycznego! - TerazRaciborz.pl

Podwyżka wynagrodzeń i jej skutki! Dyrektor szpitala reaguje na list otwarty personelu medycznego!

oprac. wk, redakcja@terazraciborz.pl     20.04.2020 12:28     Komentarze (9)

Instagram Skomentuj

– W ostatnim czasie w przestrzeni publicznej pojawiło się wiele informacji o wynagrodzeniach pracowników Szpitala Rejonowego w Raciborzu. Nie zamierzam komentować zamieszczanych materiałów co do formy i treści – pisze dyrektor Ryszard Rudnik. 

To reakcja dyrekcji na list otwarty personelu medycznego szpitala zakaźnego przy Gamowskiej, którego treść znajdziecie TUTAJ.

Jak pisze dyrektor placówki, „czuję się w obowiązku przedstawić informację o faktycznych wynagrodzeniach pracowników szpitala oraz skutkach finansowych w przypadku spełnienia oczekiwań płacowych”. Poniżej symulacja przygotowana przez raciborski szpital.

(oprac. wk, materiał nadesłany)

Nie przegap najważniejszych artykułów!
Kliknij OBSERWUJ TerazRaciborz.pl na Google News!

Komentarze (9)

 1. Misiek puszysty.  

  20.04.20 | 13:19

  8
  1

  Jaki jest cel tego raportu?
  Porożnić środowiska? Mamy stan epidemia i zagrożenia. Pracownicy mają swoje roszczenia.

  Jest Pan Dyrektor reprezentantem pracodawcy i proszę to konsultować (cyferki) z wyższymi instancjami.
  Opinia publiczna chce widzieć sprawne działania i bezpieczne oraz skuteczne funkcjonowanie. Publikacje tych danych raczej nie pokazują takiego zamiaru.

  • Misio pysio  

   22.04.20 | 16:24

   2
   14

   Nikt im nie kazał być pielęgniarką czy lekarzem. Mogą iść na brukarza przecież jak im się nie podoba. Wojewodowie zmuszają pielęgniarki do pracy bo uciekają z roboty i nie chcą leczyć teraz na covid, a co gorsza robili wcześniej na 2 etatach i zarażają pacjentów w szpitalach. Kolejki do specjalistów gigantyczne a tylko narzekanie i narzekanie i najlepiej jak być kopertę przyniósł albo prywatnie i na NFZ cię wepchnie. Chory kraj, chory system, chorzy ludzie. Ale z tym ostatnim to może i dobrze bo zmniejszy się troch elektoratu PIS

 2. Bartek  

  21.04.20 | 07:54

  12
  11

  Dla siebie znajdzie pol mln zl premi. Zlodziej

 3. Lenka  

  21.04.20 | 09:50

  13
  2

  Co z tego, że tak wyglądają uśrednione płace pielęgniarek, jak na rękę otrzymują często 3 tys zł. Za pracę w ekstremalnie trudnych warunkach, narażając swoje życie i zdrowie, walcząc codziennie o godne i bezpieczne warunki pracy ponoszą chyba koszta najwyższe, i za to mają dostawać marne grosze? Tym bardziej, gdy w ościennych szpitalach jednoimiennych zarobki są bez szemrania podwyższane, żeby tylko personel czuł się dowartościowany i nie uciekał na zwolnienia. Doceńcie wreszcie, Panowie u władzy, personel medyczny, bo niedługo sami będziecie musieli zakasać rękawy, jak nie będzie komu pracować.

 4. Tarki  

  21.04.20 | 16:20

  11
  17

  Wstyd tak narzekać ,większość ludzi nawet nie śni o takiej wypłacie a im mało jak zawsze ,zresztą wystarczy popatrzeć na parking jakie biedne samochody pracowników szpitala stoją

  • Hehe  

   22.04.20 | 20:22

   6
   8

   Trzeba było się uczyć…

 5. stan zapalny umyslu  

  21.04.20 | 16:43

  19
  5

  Większość tak szumnie tutaj wymieniona to pewnie ryzykuje tym że kapsle z piwa im do szklanki wpadnie i się udławi . Siedzi w domu z dziećmi, rodziną i jedyne czym ryzykuje to tym że obejrzy jakiś podły program w TVP.
  No może zje nieświeze pieczywko oj jak im ciężko bardzo między jednym A drugim odcinkiem tureckiego serialu. Może by tak pomóc medykom?

 6. Beti  

  22.04.20 | 16:37

  14

  A ja się nie dziwię, że chcą podwyżki, skoro listonoszom za rozniesienie kart wyborczych dodatkową wypłatę proponują. Swoją drogą listonosz który dostarczy mi te karty już nigdy żadnego,, tryngla”odemnie nie dostanie.

 7. Tomek  

  24.04.20 | 06:55

  Pielęgniarki wynagrodzenie podnosi dodatek NFZ tzw. zebalowe, którego niestety pozbawione są pielęgniarki w DPS (1600zl). Dla naszych ustawodawcow widocznie to gorszy rodzaj pielęgniarek.
  A co do symulacji wynagrodzeń w artykule – dość sztubackie opracowanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zapoznaj się z regulaminem