Ruszyły głosowania na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego. Jak zwykle nie zabrakło osób, które zwietrzyły w tym dobry interes. Za pieniądze w ramach budżetu można przecież walczyć z wyimaginowanym elektrosmogiem – pisze portal telepolis.pl i nawiązuje do jednego z projektów w budżecie obywatelskim Raciborza

 

Zbyt duża gęstość pola elektromagnetycznego (PEM) powoduje uszkodzenia DNA w komórkach, zaburzenia czynności układu nerwowego, spowalnia pamięć, zmienia układ odpornościowy u dzieci, wywołuje bezpłodność! – przestrzegają autorzy projektu dla Raciborza.

Dalej czytamy, że „projekt zakłada wykonanie pomiarów gęstości szkodliwego pola elektromagnetycznego w Raciborzu w zakresie przynajmniej 50 MHz do 3,5 GHz (GSM, WIFI, TV, DECT, itd.) Pomiar przeprowadzony bez uprzedniego informowania operatorów telefonii komórkowej, TV i Internetu.”

Kwoty wnioskodawcy nie podali. 

Tematem zgłoszonego i przyjętego pod głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego Raciborza pomysłu zajął się portal telepolis.pl.

„Niestety nie wiadomo niestety jaka jest wartość projektu, ponieważ to jedyna pozycja na liście, przy której nie została podana jakakolwiek kwota. Ale w końcu mówimy tutaj o zdrowiu, modyfikowaniu DNA, więc równie dobrze może to być projekt wręcz bezcenny.

Nie zdziwi mnie, jeśli projekt znajdzie swoich zwolenników. Opis brzmi bardzo poważnie, tylko zapewne niewielu mieszkańców Raciborza wie, że wg naukowców nie istnieje coś takiego jak – elektrosmog.”

WIĘCEJ PRZECZYTASZ TUTAJ 

(oprac. wk)

ZOBACZ TAKŻE