Remonty łazienek wykonywane są raz na kilka, a nawet kilkanaście lat. To właśnie w takich odstępach czasu Polacy najczęściej remontują swoje łazienki. Nic więc dziwnego, że remont łazienki budzi wiele emocji, a wybór materiałów jest bardzo przemyślany.

Raz wyremontowana łazienka ma służyć latami. W łazienkach coraz częściej zamiast płytek pojawiają się panele. Czy panele w łazience to dobry pomysł? O tym w treści artykułu.

Niezawodne płytki – w łazienkach od lat

Płytki doskonale sprawdzają się w łazienkach. Są łatwe do utrzymania w czystości i nie chłoną wody. Niestraszne im zachlapania i zalania. Wystarczy raz na jakiś czas wyczyścić je specjalnym środkiem, aby pozbyć się zgromadzonego na płytkach brudu. Można zrobić to także domowymi środkami czystości. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby potraktować je nawet bardzo silną chemią. Są bardzo wytrzymałe i twarde, choć mogą się ukruszyć lub pęknąć, jeszcze podczas remontu. Musi być to jednak naprawdę silne uderzenie. Kafelki trudno też zarysować. Nic więc dziwnego, że raz wyremontowana łazienka służy długimi latami. Płytki mają jednak swoje wady. Są bardzo zimne, a chodzenie po nich gołą stopą jest wręcz nieprzyjemne.

Co więcej, wymiana jednego ukruszonego kafelka jest znacznie bardziej skomplikowana niż w przypadku paneli. To samo dotyczy samego kładzenia płytek. Również usługi fachowców w tym zakresie są znacznie droższe niż w przypadku kładzenia paneli. Remont łazienki wraz z wyposażeniem to współcześnie koszt kilkunastu tysięcy złotych.

Nowoczesna łazienka – panele zamiast płytek

Choć jeszcze kilka lat temu panele gościły głównie w pokojach, tak współcześnie coraz więcej osób decyduje się na położenie ich w łazience. Są one wodoszczelne i odporne na zarysowania, i plamy. Mimo częstego kontaktu z wodą panele nie wybrzuszają się. Co więcej, są łatwe i znacznie tańsze w montażu niż płytki, a wymiana pojedynczego panelu jest szybka i prosta.

Panele do łazienki – https://fachura.net/44-panele-podlogowe-do-lazienki, dostępne są w wielu kolorach i wzorach. Większość z nich do złudzenia przypomina prawdziwe drewno, a mnogość odcieni sprawia, że każdy bez problemu znajduje wzór, który przypadnie mu do gustu. Dużą zaletą paneli w łazience jest również to, że są one ciepłe. Między zimną posadzką a panelami kładziony jest podkład, który zapewnia izolację termiczną i akustyczną. Podkłady dostępne są w różnych grubościach. Jeśli podłoże ma drobne nierówności, można zniwelować je właśnie grubymi podkładami, które również chronią panele przed uszkodzeniami. Montaż paneli jest bardzo prosty, a jeśli w tym celu chcemy skorzystać z usług fachowca, to są one o wiele tańsze niż w przypadku płytek.

Remont łazienki jest zarazem ekscytujący i stresujący. To nie tylko wybór materiałów i całego wyposażenia, lecz często także poszukiwanie sprawdzonego fachowca. Wybór między płytkami a panelami jest bardzo trudny. Oba materiały mają swoje wady i zalety i oba doskonale sprawdzają się w łazienkach. Panele wydają się o wiele tańszym i skutecznym rozwiązaniem, jednak to płytki od lat królują w łazienkach i świetnie pełnią tam swoją funkcję. Jedno wiemy na pewno, wybór powinien być przemyślany!

(artykuł sponsorowany)