Wiadomości SMS w sprawie płatności za przejazd to próby wyłudzenia danych o rachunkach bankowych. Kliknięcie w link zawarty w wiadomości prowadzi do strony wyłudzającej dane. System e-TOLL nigdy nie wysyła SMS-ów zawierających linki do płatności.

Ostrzegamy przed fałszywymi SMS-ami dotyczącymi płatności za przejazd w systemie e-TOLL. To próby wyłudzenia danych o rachunkach bankowych użytkowników. Jeśli otrzymasz SMS, który zawiera link, nie klikaj w niego. To może być próba wyłudzenia Twoich danych osobowych i bankowych.

Przykładowa treść fałszywych wiadomości: „Od 19.03 twoje rachunki za autostradę są poważnie zaległe. Kliknij link…”.

Pamiętaj, że e-TOLL nie wysyła smsów zawierających linki do płatności. KAS udostępnia aplikację mobilną e-TOLL PL tylko za pomocą autoryzowanych sklepów

CZYTAJ TAKŻE:

Aplikacja mobilna e-TOLL PL jest udostępniana wyłącznie za pośrednictwem autoryzowanych sklepów App Store (iOS – Apple) oraz Google Play (Android). Nie pobieraj aplikacji z niezaufanych źródeł, ponieważ może to zagrażać Twojemu bezpieczeństwu. Tylko korzystanie z aplikacji pochodzącej z autoryzowanych sklepów, pozwala na bezpieczne i wygodne dokonywanie płatności za przejazdy na autostradach.

(KAS Katowice, fot. pixabay.com/Firmbee)

Chcesz wiedzieć więcej o najważniejszych wydarzeniach w okolicy? Przejdź na stronę główną portalu terazraciborz.pl albo obserwuj nas w Google News.