Osoby pracujące za granicą i wracające do Polski będą objęte kwarantanną - TerazRaciborz.pl

Osoby pracujące za granicą i wracające do Polski będą objęte kwarantanną

oprac. wk, redakcja@terazraciborz.pl     25.03.2020 18:09     Komentarze (1)

Instagram Skomentuj

– Kontrola graniczna na granicy wewnętrznej będzie przedłużona o kolejne 20 dni. Do 13 kwietnia Polska utrzyma również duże ograniczenia dotyczące wjazdu cudzoziemców do naszego kraju – poinformował w środę minister MSWiA Mariusz Kamiński.

Tak jak dotychczas granicę będzie można przekroczyć tylko w wyznaczonych miejscach. Kontrole będą też nadal prowadzone w portach morskich i na lotniskach.

CZYTAJ TEŻ: Premier ogłosił stan epidemii. Szkoły zamknięte do Wielkanocy!

Szef MSWiA potwierdził, że kwarantanna od piątku zacznie obowiązywać osoby dojeżdżające do pracy za granicą. To zła wiadomość dla tysięcy Polaków, w tym także mieszkańców powiatu raciborskiego, którzy pracują m.in. w Czechach.

Komunikat w sprawie decyzji podjętej przez rząd wydał już wojewoda śląski:

W związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 marca br. wprowadzone zostaną kolejne ograniczenia w przekraczaniu granicy państwowej. Dotyczyć one będą osób, które mieszkają w Polsce, bądź w kraju sąsiednim, ale pracują na co dzień w drugim kraju i do tej pory przekraczały granicę regularnie.

Dotychczas, w drodze do pracy i z pracy, osoby te mogły przekraczać granice i nie były objęte 14-dniową kwarantanną. Podstawą do tego były dokumenty potwierdzające zatrudnienie po drugiej stronie granicy.

Począwszy od 27 marca 2020 r. (piątek godz. 00:00) 14-dniową obowiązkową kwarantanną objęte będą również osoby przekraczające granice, na co dzień pracujące w państwie sąsiednim.

Ograniczenia będą obowiązywać na całej granicy RP.

(oprac. wk)

Nie przegap najważniejszych artykułów!
Kliknij OBSERWUJ TerazRaciborz.pl na Google News!

ZOBACZ TAKŻE:

Komentarze (1)

  1. pracownik  

    25.03.20 | 23:54

    1
    1

    To jest chyba jakiś nieśmieszny żart! Nie dość, że wielogodzinne czekanie na granicy to teraz pozbawienie tysięcy ludzi pracy… gratulacje dla rządzących ;/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zapoznaj się z regulaminem