Policjanci z Kuźni Raciborskiej interweniowali wobec agresywnego mężczyzny, który w mieszkaniu wszczął awanturę. Mundurowi ustalili, że mężczyzna od dłuższego czasu znęcał się nad swoją partnerką i dziećmi. 41-latek został zatrzymany, a sąd na wniosek śledczych zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt.

W ubiegłym tygodniu dyżurny raciborskiej komendy odebrał zgłoszenie od 7-letniej dziewczynki o awanturze domowej. Natychmiast na miejsce skierował patrol. Policjanci zastali w mieszkaniu przerażoną kobietę i dwoje dzieci. Kobieta i jej córki posiadały widoczne ślady pobicia. Mundurowi wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe, które zabrało całą trójkę do szpitala.

W trakcie prowadzonego postępowania mundurowi ustalili, że mężczyzna od dłużnego czasu znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją partnerką oraz córkami. 41-latek został zatrzymany.

W piątek raciborski sąd przychylił się do wniosku śledczych i prokuratury i zastosował tymczasowe aresztowanie. Najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi w izolacji.

Przypominamy! Za znęcanie kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia. Sprawca, który znęca się nad osobą nieporadną ze względu na wiek, podlega karze do 8 lat pozbawienia wolności.

(KPP Racibórz)